Skocz do zawartości

Ładne pióro do 300 zł


Polecane posty

Hemisphere jak Hemisphere, tyle że w niebrzydkiej wersji kolorystycznej (choć to rzecz gustu).

System napełniania nabój/konwerter (ten ostatni zwykle trzeba dokupić osobno), stalówka dość sztywna i zazwyczaj z  efektem "pocenia", czyli wyłażenia atramentu na grzbiet, co niektórych denerwuje. F-ka typowo watermanowska, czyli raczej gruba w porównaniu do azjatyckich, ale nieco cieńsza niż w Parkerach.

Cena zbliżona do tej w polskich sklepach internetowych, choć u nas nie spotkałem tej wersji koloru korpusu.

Osobiście wolę Pilota Prerę. W zasadzie oba pióra można "pomacać" w sklepach stacjonarnych i kupić potem to, które bardziej Ci pasuje.

Hemisphere jest piękny w każdej wersji kolorystycznej.

 

Nie mam porównania z azjatyckimi, ale te Fki w starych edycjach są dużo cieńsze niż w nowych. Mam 2 hemisphery ze starej i nowej serii, to stara przy nowej jest jak igła. Właściwie to to jest najcieńsza stalówka jaką mam (a gustuje raczej w grubych F lub M).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Hemisphere jest piękny w każdej wersji kolorystycznej.

 

Nie mam porównania z azjatyckimi, ale te Fki w starych edycjach są dużo cieńsze niż w nowych. Mam 2 hemisphery ze starej i nowej serii, to stara przy nowej jest jak igła. Właściwie to to jest najcieńsza stalówka jaką mam (a gustuje raczej w grubych F lub M).

 

Rzecz gustu. A o gustach, jak wiadomo, nie ma sensu dyskutować :).

Mnie Hemisphere nie urzekł, co nie wyklucza, że Tobie może się podobać. Mam natomiast wrażenie, że stalówki większości modeli WM, podobnie jak Parkery czy Pelikany, jeszcze kilkanaście lat temu były staranniej dopracowywane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...