Jump to content

Parker Duofold Maxima - miałem sen


endoor

Recommended Posts

Onegdaj miałem okazję kupić od jednego z forumowiczów, parkera Duofold Maxima - angielski aerometric. Nie specjalnie mnie ta marka pasjonuje, ale ujął mnie piękny klasyczny kształt, wielkość i ogromna stalówka z kultową strzałką. Niestety pierwsze próby pisania zaraz po zakupie wykazały pewne niestabilności - raz grubiej raz cieniej, jakieś drapania. Bliższe oględziny pokazały, że prawdopodobnie stalówka była po przejściach - nierówne skrzydełka, na prawym niewielki garb. Zdecydowałem się sam naprostować stalówkę. Użyłem do tej operacji twardej pęsety. Co ja przeżyłem - krew, pot i łzy :cry: - przeszło dwa dni nierównej walki :wallbash: Jednak "nie bedzie mie tu bele stalówka robiła kole pióra"  B), a  końcowy efekt można zobaczyć na zdjęciach:

 

DSCN2640_zpsvwcmclv3.jpg

 

DSCN2642_zpscqpaap9u.jpg

 

DSCN2643_zps1gjchllm.jpg

 

DSCN2647_zps3vqzu9em.jpg

 

DSCN2649_zpsciukwfvh.jpg

 

DSCN2648_zpsn3hgpv2r.jpg

 

 

Piękny, prawda? A oto wczorajszy sen, a właściwie koszmar. Otóż nowe piórka, świeże nabytki leżą sobie na szafce nocnej aby były zawsze pod ręką. Z bliżej nieustalonych powodów, ten Parker nad którym tak się namęczyłem spadł :o, a jak? oczywiście prost na świeżo wyprostowaną stalówkę (!) :cry: Zlany zimnym potem zerwałem się z łóżka - sprawdzam, oczywiście pióro leży sobie spokojnie w etui, uff, to tylko sen. :ph34r:

Edited by endoor
Link to comment
Share on other sites

Nie znam się na piórach vintage. Po prostu niektóre mi się podobają bardziej inne trochę mniej ale chyba nie najgorszą mam intuicję gdyż te wpadające w oko zwykle okazują się dość drogie ;) To pióro mi się podoba :) Gratuluję zakupu i udanej naprawy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...