Skocz do zawartości

Zmniejszenie przepływu atramentu Frontier


mide

Polecane posty

cześć!

Postanowiłem odratować od zapomnienia mojego kochanego Frontiera (ostatnimi czasy pisałem tylko WM Apostrophe, którego sobie w przeciwieństwie do wielu chwalę).

Problem polega na tym, że pióro LEJE. Dosłownie. Daje bardzo bardzo dużo atramentu co nawet na osobę, która lubi tak bardzo jak ja mokre pióra jest to zdecydowanie za dużo. Po pierwsze pióro było już ratowane w postaci tego, że po upadku (i to niestety nie jednym) miało delikatnie wygięte jedno skrzydełko stalówki. Dlatego pisze szerzej. Przyzwyczaiłem się do eFki jak eMka. Ale przy tyl leje. Próbowałem już takich standardów jak zmiana atramentu na gęstszy (np Pelikan [normalnie używam WM]) ale to nie wiele dało a doszedł tak jak by opór. Czy np wyjęcie stalówki i jakaś ingerencja w spływak coś?

Przyznam, że fajnie by było odratować starego druha zwłaszcza, że jest mi potrzebny bo ostatnio sporo piszę (czasem jakiś artykuł szkicuję na bloga na kartce) i nie zawsze jedno pióro mi starcza.

Nawiasem mówiąc przeczytałem tyle negatywnych opinii dotyczących WM Apostrophe że aż się zastanawiam czy mój to nie jakaś podróbka bo działa i pisze wyśmienicie. Może mi ktoś wyjaśnić?

Pozdrawiam
mide/Corvus Cornix

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś może na spłwak? Może coś mu tam pękło w środku.

Cześć!

Jako, że forum daje możliwość wgrania tylko małych plików wrzuciłem do siebie w chmurę: http://1drv.ms/1Jhxdfy

Niby spływak cały ale ta stalówka jakaś taka dziwna dalej. Niby ją naprostowałem wcześniej.

Przepraszam za jakość, nie mam innego obiektywu w tej chwili.

Pozdrawiam

Corvus Cornix

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sprawdziłeś tłoczek? może masz nie do końca szczelny, to częsta przyczyna nadmiernego lania atramentu, 

  spróbuj na innym, a jak nie masz, to nabój. Pozdrawiam.

DSC_0152_1.jpg

Od góry:

1) Parker Frontier (tłoczek który był) zatankowany Waterman Blue-Black

2) Parker Frontier (załadowany jakimś znalezionym w szufladzie tłoczkiem Standard) też zatankowany Waterman Blue-Black

3) Waterman Apostrophe z nabojem Waterman Blue-Black zatankowany strzykawą

4) Parker Vector po przeróbkach zatankowany Pelikan Royal Blue

Co ciekawe Vector ma eMke delikatnie zeszlifowaną a Frontier eFke - grubość taka sama =) tylko ten atrament się leje i leje co widać po rozmazaniu przypadkowym.

Pozdrawiam

Corvus Cornix

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę godzin później!
Coś się stało! Po tym jak wczoraj kolejny raz Frontiera rozmontowałem, i na noc włożyłem do wody z ludwikiem (octu za cholere nie mogłem o 1 w nocy znaleźć!)a dzisiaj złożyłem i na świeżo zatankowałem to na notatniku DAN-MARK nie było śladu zmian. Może minimalnie trochę pojaśniało. Za to różnicę zauważyłem gdy potrzebowałem na szybko zapisać notatkę a potem zacząłem układać plan artykułu w moim podręcznym notesie (wątek -> "midowy notatnik") który ma dość dziwny papier (nie ważne czy eMka czy eFka obydwie piszą dość cienko). Jest jaśniej - tak jakby pióro dawało mniej atramentu. I to sporo mniej.

Dlatego mam pytanie od spodu spływaka znajduje się otwór - czy pomogło by mi jego zmniejszenie/zaklejenie? (Sorry zapomniałem jak się ten otwór nazywa ale pamiętam że taki numer pomagał w Parkerze I.M)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...