Skocz do zawartości

Terra di Siena - Stipula


visvamitra

A  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?

    • Tak
    • Nie
      0
    • Trudno powiedzieć


Polecane posty

Stipula zotała założona w 1973 roku przez Renzo Salvadoriego we Florencji. Przez wiele lat firma produkowała pióra dla innych, pierwsze pióro pod marką Stipula powstało dopiero w 1991 r. 
 
xjpnIQ.jpg
 
Prawdę mówiąc nie miałem jeszcze przyjemności pisania piórem marki Stipula, jednak z tego co powiadają w internetach wynika, że dział kontroli jakości florentyńskiej spółki nie zawsze staje na wysokosci zadania. Nie zniechecam się jednak i któregoś dnia na pewno jakąś Stipulę wypróbuję. Podoba mi się Erturia, ele kosztuje krocie. Ciekawy był też model Saturno, ale już go nie produkują.
 
Oprócz piór firma oferuje również atramenty. Z tego, co się dowiedziałem wynika, że Stipula kupuje od jednego z europejskich producentów bazę a następnie miesza ją w swojej fabryce w celu uzyskania siedmiu kolorów:
 
  1. Blu della Robia
  2. Borgogna
  3. Nero
  4. Rosso Fiorentino
  5. Terra di Siena
  6. Verde Muschiatto
  7. Zafferano

Ekspresjonizm abstrakcyjny

 

vW2svR.jpg

 

 

Krople atramentu na ręczniku kuchennym

 

2iYDdJ.jpg

 

 

Software ID

 

mv0tVs.jpg

 

BZjvza.jpg

 

leA7ss.jpg

 

CM7XBj.jpg

 

Kalendarz - Pilot 78G, eyedropper, B

 
3Y5cv0.jpg

 

 

 

viQsIP.jpg

 
D8a734.jpg
 
 
FcV0nd.jpg

 

Porównanie (tutaj znajdziecie sporo brązów)

 
3p5npt.jpg
Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie na TAK, taki ciemny ziemisty odcień brązu bardzo mi się podoba. @visvamitra ja także nie mam żadnej stipuli w zbiorach, ale moim cichym i niespełnionym marzeniem jest model Stipula Etruria. Wykończenie stalówek normalnie prześliczne, można zobaczyć też tutaj. Dzięki za recenzję. :)

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...