Jump to content

Pióro wieczne w wersji mat.


Recommended Posts

Witajcie!

Ponieważ otatnio udało mi się zakupić kilka piór stwierdziłem, że najbardziej przypadają mi wersje w macie. Oczywiście choruję też na jedno piórko z tworzywa i jest to Pelikan m 205. Ale wracając do sedna. Mam do Pani/Pana bardzo nietypową sprawę. Mianowicie chodzi o propozycje piórek w wersjach matowych lub/i wersje, które nie są podatne na "wyświetlanie naszych odcisków palców". Dotakowym atutem będzie stalówka ef bądź f, a także raczej srebrne wykończenia i dodatki. Mam nadzieję, że nie tylko mi się przyda ten temat na forum. Liczę, że ktoś jeszce podziela moje zainteresowania. Cenę proponowałbym tak do 700 PLN. Chyba zachorowałem na zbieractwo piór. Ale co poradzę skoro tak lubię na nie patrzeć, podziwiać i produkować przy ich pomocy literki. Pozdrawiam wszystkich. Jeśli będziecie się wypowiadać o jakimś piórze proszę zamieście w miarę możliwości próbkę pisma i zdjęcia pióra.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dziku

Moje dziecko starsze ma Lamy Studio w wersji matowej czarnej. Stalówki spełniają Twoje wymagania, sekcja nie - jest błyszcząca. Ale jako całość piórko wygląda bardzo fajnie i elegancko. Pisze bardzo płynnie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dziku

Kaweco Sport w wersjach "stonewashed" niebieskiej i czarnej są zdecydowanie matowe, odcisków palców - ba - nawet nowych zarysowań na nich nie widać.

Kwestia przekonania się do nietypowego pióra. Ja w tym celu nabyłem Classic Sport - i wpadłem. Niezniszczalne. Nie straszny mu wolny wybieg w teczce, kieszeni fartucha czy marynarki. Stalówki są bardzo fajne. Z Penszału zamierzam wrócić z kolejnym. Będzie to niebieski stub.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za takduży odzew. Liczę jeszcze na więcej. Dziku Lamy studio jest już jednym z priorytetów moich. Aczkolwiek ja chciałbym niebieskie. Tylko chcę również kupić srebrne i przełożyć w nich sekcje. Otrzymam wtedy niebieskie z czarną sekcją i srebrne ze srebrną sekcją. Szukam chętnego na całe srebrne.

Link to comment
Share on other sites

Posiadam już również watermana experta i kaweco al sport mat czarny. Przymierzam się również do allroundera czarnego i niebieskiego. Nie wiem który będzie pierwszy. Sailor jest piękny ale cena jaką znalazłem ogromna. Może kiedyś przy większym budżecie. Pozdrawiam wszystkich. Czekam na dalsze propozycje. Mamnadzieję na dużą bazę tych piór. :-)

Link to comment
Share on other sites

Zależy, który model. Ja Ci nie polecam słuchać tych głosów, żeby omijać. Mam dwa jeden za 40zł z 2004r i jest genialny i duofolda z 2015, jeszcze lepszy. :) Generalnie rzecz biorąc nowe, tanie modele są do niczego ale te od sonneta w górę ponoć ok. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...