Skocz do zawartości

Pióro Kaweco Sport Skyline przerywa


ErekPL

Polecane posty

Witam! Mam problem z piórem, które wreszcie po dwóch tygodniach męki dotarło do mnie. Byłem wielce ucieszony, moje pierwsze pióro warte więcej niż 5 zł. Wziąłem się za odrabianie lekcji z matematyki i tu zaczęły się problemy... Używam oryginalnego naboju od Kaweco dołączonego do pióra, stalówka B. Gdzie jest problem? W piórze, czy może trzeba je jakoś rozpisać (rozpisywałem jakieś szlaczki, literki i inne cuda-wianki i nic to nie dało), albo po prostu nie potrafię dobrze pisać? Błagam o jakąś pomoc dzięki której uniknę rozstania się z piórem na kolejne parę tygodni. :( Podaję przykład:

post-3553-0-10715600-1426523100_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

Dobry jest.

 Albo skrajnie niecierpliwy :D

 

 

Dobra, nie śmiejcie się ze mnie. :P Po prostu nie wiem, ile to pióro trzeba moczyć i jak dokładnie. Błagam, wytłumaczcie, bo w piórze to ja jedynie potrafię nabój wymienić...

 

Bierzesz pióro, odkręcasz sekcję, bierzesz jakiś kubek/szklankę/słoik/inny pojemnik i zalewasz ciepłą wodą (nie gorącą!!!), dodajesz kropelkę czy dwie płynu do naczyń, mieszasz i wrzucasz wcześniej wykręconą sekcję. Odstawiasz na biurko i przypominasz sobie o nim dopiero jutro po powrocie ze szkoły. Wtedy DOKŁADNIE płuczesz i sprawdzasz czy pomogło :) Jak nie pomogło, to odsyłasz do sklepu, w którym kupiłeś 

Edytowano przez iAndrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Albo skrajnie niecierpliwy :D

 

 

 

Bierzesz pióro, odkręcasz sekcję, bierzesz jakiś kubek/szklankę/słoik/inny pojemnik i zalewasz ciepłą wodą (nie gorącą!!!), dodajesz kropelkę czy dwie płynu do naczyń, mieszasz i wrzucasz wcześniej wykręconą sekcję. Odstawiasz na biurko i przypominasz sobie o nim dopiero jutro po powrocie ze szkoły. Wtedy DOKŁADNIE płuczesz i sprawdzasz czy pomogło :) Jak nie pomogło, to odsyłasz do sklepu, w którym kupiłeś 

 

Dziękuję bardzo! :) Jeżeli ktoś ma jakieś rady jeszcze, to piszcie, jak jutro nie pomoże to moczenie, to spróbuję jeszcze coś innego. Módlcie się, żeby pomogło i żebym to zrobił dobrze, bo nie chcę się znowu rozstawać z piórem po tych mękach... ^^

 

Będzie coś takiego? 

 

nk8b9h0aezi3.jpg

Edytowano przez ErekPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Owszem, ale możesz pójść o krok dalej. W sekcji znajduje się kołnierz ze spływakiem i stalką. Da się go wykręcić, a z niego (tylko delikatnie) wyłuskać stalkę i spływak. W stanie całkowitego rozkładu wsadź do kubka z wodą i płynem do naczyń i niech się wymoczy przez noc. Rano wyciągnij, weź sobie sprężone powietrze i wysusz spływak. Potem złóż całość (delikatnie - nie da się pomylić) i wkręć w sekcję.

 

A gdzie kupowałeś pióro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale możesz pójść o krok dalej. W sekcji znajduje się kołnierz ze spływakiem i stalką. Da się go wykręcić, a z niego (tylko delikatnie) wyłuskać stalkę i spływak. W stanie całkowitego rozkładu wsadź do kubka z wodą i płynem do naczyń i niech się wymoczy przez noc. Rano wyciągnij, weź sobie sprężone powietrze i wysusz spływak. Potem złóż całość (delikatnie - nie da się pomylić) i wkręć w sekcję.

 

A gdzie kupowałeś pióro?

 

http://sklep-scryba.pl/kaweco-sport-skyline-piro-wieczne-czarne-p-995945.html dokładnie stąd ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Ci rozkręcanie sekcji, choć koledzy prawdę napisali. Może wcześniej po wymoczeniu spróbuj pod ciśnieniem przepłukać sekcję. Powinno się użyć gumowej gruszki (takiej jak dla niemowlaka, ale to chyba jeszcze nie twój czas ;)), a w ostateczności ustami jak mnie uczyli pewni hardcorowi pen-doctorzy. Kilka razy sam w ten sposób piórka oczyściłem. Pióro po przepłukaniu postaw stalówką w dół na zwiniętym papierowym ręczniku żeby usunąć resztki wody na wypadek jakby resztki wody z płynem zostały, ale nie ma przymusu. Jak po jednej dobie moczenia nic nie pomoże trzeba reklamować.

 

Ostatnia rada @ErekPL - weź trochę poluzuj. Forum ma formułę swobodną i dobrowolną - z jednej strony jest sporo barwnych postów ogólno-offtopowych za to tworzących swoisty fajny koloryt naszej społeczności, a z drugiej bardzo konkretne i profesjonalne porady doświadczonych koleżanek i kolegów. Warte niejednokrotnie uratowania pióra za kilkaset dolarów. :hmm1:  Nie ma powodu się napinać. Daj znać jak ci poszło. :D

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście super :D Nie dość, ze pomocni to jeszcze zabawni ^^ Szkoda tylko, że na potwierdzenie rejestracji czekałem 2 tygodnie :P

 

qxpuigf9p2v9.png

 

Jak tylko wróciłem ze szkoły (rekolekcje :D) to od razu przepłukałem i wysuszyłem. Efekty widać na podanym zdjęciu ^^ Jeszcze raz dziękuję :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...