Jump to content

Kaweco Classic Sport VS Skyline


Recommended Posts

Po Lamy Safari, jestem już niemal pewien, że chce kolejne piórko. Wybór padł na Kaweco. O ile o serii Classic Sport wyczytałem już wiele dobrego na tym forum, nic natomiast nie wiem o serii Skyline. Czym te 2 pióra różnią się od siebie? Które z nich byłoby lepszym wyborem? Czy różnica polega "na wykończeniu stalówki i nadruku na skuwce" ale jak to wygląda w praktyce?

Link to comment
Share on other sites

Guest nilfein

Zajrzyj na Abernatopen* - mają ogromny wybór atramentów Diamine/Private Reserve w nabojach pasujących do Kaweco ;)

 

 

 

 

 

*Nie jestem w żaden sposób powiązany z tym sklepem. Nawet zakupy robię tam bez rejestracji :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

1.Gdzieś wyczytałem, że są cieńsze od innych europejskich F-ek a tu niespodzianka... Ale piszę się tym piórem i stalówką i tak b. przyjemnie.

 

2.Jak sprawuje się stalówka EF Kaweco?

1. Ktoś głupoty wypisywał. To stalówki piszące obfitą linią, na pewno nie należą do cienkich

2. EF-ka jest o wiele cieńsza od F-ki - tutaj już się zgodzę, że linia ta jest cienka.

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś wyczytałem, że są cieńsze od innych europejskich F-ek a tu niespodzianka... Ale piszę się tym piórem i stalówką i tak b. przyjemnie.

 

Jak sprawuje się stalówka EF Kaweco?

Posaiadam Kaweco Student EF. Stalówka pisze cienie niż waterman ze stalówką F ale stalówka jest dość twarda. 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za informacje.

Nie wiem czy chcę twardą stalówkę... chyba pozostanę przy F.  To udane pióro, nie nadaje się za bardzo do wypełniania formularzy ale je polubiłem :)

 

Poszukam tylko naboi z jakimś atramentem o słabszym przepływie. W tej chwili mam kilka czarnych Pelikanów 4001 które się pewnie nadadzą bo ten atrament jest zbyt gęsty do mojego Jinhao ale chciałbym też niebieskie.

Link to comment
Share on other sites

Moze to wcale nie jest dziwne a jedynie normalne? Tez mialem "dziwną sprawę" z Kaweco...inni także miewali problemy.

Tak, przerywało, po jakims czasie przestało, ale zadowalajaco pisze jedynie na dobrym papierze. Na papierach z tanich brulionów, to raczej maluje niczym pedzel.:)   Niektórzy twierdza,ze to slynna maślana stalówka  Kaweco.

Link to comment
Share on other sites

Może to się komuś przyda.

Pióro przerywało dalej więc wyciągnąłem spływak ze stalówką - wszystko dokładnie "oczyściłem" z niewidzialnych zanieczyszczeń, osuszyłem, ustawiłem idealnie rowek stalówki względem tego samego w spływaku i zdecydowanie wepchnąłem wyczyszczoną sekcję do końca.

 

Pióro zachowywało się jeszcze gorzej, pisało tak sobie a przy połowie strony zwykle przestawało podawać atrament i dopiero pstrykanie w nabój czy machanie nad gazetą budziło go znów do życia na kolejne pół strony... robiłem 2-3 godzinne przerwy i za każdym razem to samo...

 

Byłem już tą sytuacją trochę poirytowany bo na oko wszystko wyglądało idealnie... pióro prosta rzecz a działać nie chcę.

Chciałem już chyba na nowo rozmontować sekcje w każdym razie przekręciłem stalówkę ze spływakiem o jakieś 90 stopni i wtedy wydało mi się, że ona wskoczyła głębiej w sekcję o jakąś część milimetra?

Powróciłem do zeszytu, zapisałem na szybko dwie strony i działa :)  zrobiłem przerwę... znów dwie strony i pióro dalej pisze :D  Położyłem się spać - wstaję rano i wszystko działa jak powinno.

Pióro zachowuje się dużo lepiej niż kiedykolwiek, pisze bez problemu i nawet we wspomnianym słabszym zeszycie tylko co 4 linijki zje jedną literkę ale mocniejsze przyciśnięcie załatwia sprawę do końca :)

Wydaje mi się, że w podobnym wypadku nie trzeba czyścić Kaweco ale warto spróbować mocno "wkręcić" w sekcję spływak ze stalówką bo przy słabszym własnym czy fabrycznym osadzeniu mogą pojawiać się problemy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...