Skocz do zawartości

Parker IM czy Waterman Graduate?


Polecane posty

Witam.Od stycznia piszę swoim pierwszym piórem.Wybór padł na Parkera Vector (nie metalowy).Polubiłem pisanie piórem (jestem leworęczny i wreszcie nie brudzę reki) więc chcę nabyć coś lepszego.Od kilku dni wertuję forum, przeglądam sklepy internetowe i w oko wpadły mi dwa pióra : Parker IM oraz Waterman Graduate.

Nad Parkerem przemawia jego wygląd, ale...no właśnie.Wyczytałem, że często przerywa, ludzie oddają na gwarancję i mają przeróżne z nim perypetie.Inni natomiast nie mają z nimi problemów.Czy ryzykować?

Od następcy Vectora oczekuję : 

-aby gładko sunął po papierze

-nie był zbyt ciężki

-stalówka najlepiej F

-dobrze, by było, aby pisał "na mokro"

Co byście wybrali na moim miejscu?

Ps.Wiem, że pióra Lamy są dobre, ale nie podobają mi się wizualnie.Parker Urban także odpada.

Na początku przygody z piórami nie chcę wydawać więcej niż 120 zł.Na droższe przyjdzie czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

Jak kolega wyżej. W takim razie zerknij na Sheaffery GC 100 i GC 300.


Mam GC 100 i jest cały czas w użyciu. Fajne pióro, ale ja mam drobne dłonie. Jeśli masz duże dłonie to lepiej kup GC 300 - jest cięższe, grubsze, ma plastikową sekcję. Stalówki są takie same w 100 i 300. W jednym i drugim masz konwerter w zestawie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakim kolwiek Parkerze zapomnij

Graduate jestOK

ale za 120zł bym raczej wybrał

Lamy Safari - pisze mokro

ale ma profilowany chwyt - co dla mańkuta może być problem

albo Sheaffer VFM - on ma suchszą kreskę

Wymienione w/w Sheaffer'y 100 i 300 sa ciężkawe w trzymaniu, a to może mieć znacznie dla leworęcznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

Mam możliwość zakupu Sheaffera 100 za 100 zł.Jeśli go zakupię to czy warto "kręcić się" obok stalówki M? Będzie duża różnica między stalówka F parkera a M Sheaffera?

 

F w tych dwóch Sheafferach to jest ładne chude F, ale nawet mokre. Jeśli piszesz drobno lub ciasno to weź F. Jeśli masz bardziej rozbujane pismo to M. Jak będziesz kupował w porządnym sklepie to zawsze masz możliwość przetestowania, a w przypadku zakupu przez internet możesz zwrócić lub dogadać się w kwestii wymiany gdy tęgość stalówki nie będzie Ci odpowiadała :)

 

Balance, Admiral, coś z tych mocno starszych.

 

Sam się czaję na jakiegoś starego Sheaffera, jednak myślę że przeskok z Vectora na pióro vintage to mogłoby być dla kolegi spore wyzwanie - często trzeba je doprowadzić do stanu używalności, poświęcić wiele uwagi na początku itp. Sporo zachodu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IM wcale nie przerywa. Mam dwa egzemplarze, jeden M-ke i drugi F-ke. To dobre dostateczne w stosunku do ceny pióra, ale troche drapią - ale za taką kase... więc nie spodziewajmy sie kokosów. Natomiast mam też Graduate, i powiem szczerze że za 55,90 PLN go kupiłem i nie spodziewałem sie, że takie pióro może tak pisac. Zrobił na mnie naprawdę duże wrażenia (jak za taką kasę), dlatego jeśli decydujesz się miedzy tymi dwoma - zdecydowanie Graduate; jest tańszy, a lepszy.

 

Sheafferem nigdy nie pisałem, ale zamierzam sobie jakiegoś sprawić, dlatego nie wypowiem się na ich temat.

 

A, jeszcze coś - pisałeś o lekkim piórze. Graduate jest o wiele lżejszy od tego Parka więc pod tym kątem sądze że bedzie w porządku.

 

P.S. odnośnie pisania w szkole - je też mam IM; ma taką zaletę, ze jak go zgubić to nie ma zbyt dużych strat ^ ^. Chociaż mam sentyment do tego egzemplarza więc nie chcialbym stracić...

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Solar

Napewno nie bierz IM'a. Mam takiego i nie polecam. Ja używam swojego do podkreślania ważnych rzeczy w zeszycie na kolorowo i do tego się nadaje, ale jeśli chcesz pisać nim na codzień, to stanowczo odradzam. Na Twoim miejscu nie wykluczałbym Urbana, bo to całkiem przyzwoite pióro i w internecie można kupić za około 100 złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem wcześniej na forum, że Urban ma taką samą stalówkę jak IM.Myślę teraz nad Graduate a Sheaffer'em.

Fka w Parkerze jest dla mnie idealna, więc zostaję jednak nad taką stalówką.

Edytowano przez Pawel88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie bierz IM'a. Mam takiego i nie polecam. Ja używam swojego do podkreślania ważnych rzeczy w zeszycie na kolorowo i do tego się nadaje, ale jeśli chcesz pisać nim na codzień, to stanowczo odradzam. Na Twoim miejscu nie wykluczałbym Urbana, bo to całkiem przyzwoite pióro i w internecie można kupić za około 100 złotych.

Oby to była tylko literówka.

 

 

Wyczytałem wcześniej na forum, że Urban ma taką samą stalówkę jak IM.Myślę teraz nad Graduate a Sheaffer'em.

Fka w Parkerze jest dla mnie idealna, więc zostaję jednak nad taką stalówką.

Tak, to taka sama. Mało tego, wydaje mi sie ze w Jotterze też taka jest; tylko grawer trochę inny.

 

Powiem Ci tak, w sumie to jest to lekko zmieniony cytat z tego forum : jeśli podobają Ci sie dwa pióra, a chcesz kupić jedno, to prędzej czy później i tak kupisz oba :D

Zawsze możesz rzucić monetą. Równie trafny sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...