Skocz do zawartości

Jakie macie atramenty w piórach vintage?


Lepki

Polecane posty

Ciekaw jestem jakie atramenty stosujecie w bardzo starych piórach. Wiadomo że nie każdy się nadaje pod względem technicznym,większość na starym forum doradzała Watermany; ale poza tym też nie wlałbym np różowego, bo jakoś tak mi nie pasuje do starego dostojnego pióra :) jakie są wasze doświadczenia i opinie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie sięgam po nowe atramenty. Z reguły zaczynam od Floridy Blue Watermana, ale to nie jest zasada. Nie poluję na butelki ze starym atramentem, choć wiem że niektórzy uwielbiają skompletować zestaw (np. atrament dla Parkera 51) :)

PS. Raczej z dystansem podchodziłbym do twierdzenia, że niektóre współczesne atramenty nie nadają się do starych piór. Chyba, że prze niektóre rozumiemy atramenty typu iron gall.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArielN ja też nie mam parcia na wyszukiwanie starych atramentów, wolałbym nalać sprawdzony nowy atrament z którym nie będzie problemów ;) mam chęć na jakąś ciemną zieleń albo brąz, co byście polecili? te podstawowe zielone kolory Parkera/Pilota/Watermana/itp bardzo się różnią?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nalałam do jednego z moich dziadków (w sumie to chyba na dziadka jest jednak trochę za młody ;)) Diamine Kelly Green i nie jestem do końca przekonana o słuszności tej decyzji. Od samego początku mam wrażenie, że przepływ jest za mały i pisze mi się jakoś suchotniczo. Być może wcale nie jest to wina atramentu. No i wytrącają mi się jakieś tajemnicze gluty na spływaku, co podobno jest dość częste w przypadku Diamine. Może powinnam jednak wybrać jakiś inny atrament? Podobno są atramenty płynące lepiej i gorzej, więc może przesiądę się na Parkera. Jak myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nalałam do jednego z moich dziadków (w sumie to chyba na dziadka jest jednak trochę za młody ;)) Diamine Kelly Green i nie jestem do końca przekonana o słuszności tej decyzji. Od samego początku mam wrażenie, że przepływ jest za mały i pisze mi się jakoś suchotniczo. Być może wcale nie jest to wina atramentu. No i wytrącają mi się jakieś tajemnicze gluty na spływaku, co podobno jest dość częste w przypadku Diamine. Może powinnam jednak wybrać jakiś inny atrament? Podobno są atramenty płynące lepiej i gorzej, więc może przesiądę się na Parkera. Jak myślicie?

Sprawdzałaś spływak pióra przed napełnieniem, czy przypadkiem nie ma na nim osadów starego atramentu? Zerknij, to może być przyczyna wytrącania się ciał stałych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałaś spływak pióra przed napełnieniem, czy przypadkiem nie ma na nim osadów starego atramentu? Zerknij, to może być przyczyna wytrącania się ciał stałych.

Nie przypominam sobie, żeby było bardzo upaćkane, ale mogłam przegapić. Kiedy zdjęłam skuwkę pierwszy raz, miało kropelki bladoniebieskiej wody na stalówce, więc myślę, że poprzedni właściciel je wypłukał przed wysłaniem. Może niedokładnie. Chyba zafunduję mu czyszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...