Skocz do zawartości

Rotring Artpen


fichu

Polecane posty

Pilot Plumix? Tanie jak barszcz i w szerokiej gamie stalówek. Do tego śmiga na naboje typu "international", jest w pełni rozbieralne (co przy tego typu atramentach może być konieczne) i ma zakręcaną skuwkę (nie wysycha cholerstwo). Uwaga tylko jedna - wszystkie stalki w wersji italic (EF chyba też, choć przy tej szerokości, to raczej różnicy wielkiej nie zrobi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego typu rysowanie masz na myśli? Do konturów, detali i wypełnień mniejszych obiektów używam zapomnianych już rapidografów o końcówkach różnej grubości. Od biedy to i cienkopisy się sprawdzą. No chyba, że koniecznie upierasz się przy piórze do rysowania to Plumixy powinny być ok :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyzwoite jakościowo, to może jednak nie Plumix - mój jest ok, nic ponadto. A stalówki w nim nie lubię, sucha jakaś, i przez to nie startuje od dotknięcia, ale to może być sprawa tego, że to BB :). A można się też pobawić, i ustrzelić gdzieś jakieś Osmiroidy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dla mnie, aż tak zdolny nie jestem. Tak, do konturów, wypełnień itp. I na to akwarela. Ja personalnie nie czuję różnicy między konturowaniem czymkolwiek. Ale widać jest jakaś różnica. Czy to tylko fun factor, czy osobiste preferencje - nie wiem. Ja pióra to do kuropazurzenia używam. W kajeciku znaczy.

Na razie znalazłem coś takiego http://www.parkablogs.com/content/review-rotring-art-pen-vs-carbon-desk-pen-vs-platinum-kdp-3000andp-1000an-desk-pen

Z tego co widziałem konkretny egzemplarz artpena, to ten EF miał bliższy moim F. I cokolwiek zasmarkaną stalówkę.

Pozdrawiam

Edytowano przez fichu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...