Jump to content

Rotring Artpen


Recommended Posts

Cześć.

Co zamiast artpena rotringa?

Założenie jest takie, że używamy czarnego w miarę wodoodpornego atramentu (późniejsza akwarela) i stalówka cienka rzędu EF.

Może być droższe, ale bez przesady. Byle przyzwoite jakościowo...

Link to comment
Share on other sites

Guest nilfein

Pilot Plumix? Tanie jak barszcz i w szerokiej gamie stalówek. Do tego śmiga na naboje typu "international", jest w pełni rozbieralne (co przy tego typu atramentach może być konieczne) i ma zakręcaną skuwkę (nie wysycha cholerstwo). Uwaga tylko jedna - wszystkie stalki w wersji italic (EF chyba też, choć przy tej szerokości, to raczej różnicy wielkiej nie zrobi).

Link to comment
Share on other sites

Jakiego typu rysowanie masz na myśli? Do konturów, detali i wypełnień mniejszych obiektów używam zapomnianych już rapidografów o końcówkach różnej grubości. Od biedy to i cienkopisy się sprawdzą. No chyba, że koniecznie upierasz się przy piórze do rysowania to Plumixy powinny być ok :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli przyzwoite jakościowo, to może jednak nie Plumix - mój jest ok, nic ponadto. A stalówki w nim nie lubię, sucha jakaś, i przez to nie startuje od dotknięcia, ale to może być sprawa tego, że to BB :). A można się też pobawić, i ustrzelić gdzieś jakieś Osmiroidy.

Link to comment
Share on other sites

To nie dla mnie, aż tak zdolny nie jestem. Tak, do konturów, wypełnień itp. I na to akwarela. Ja personalnie nie czuję różnicy między konturowaniem czymkolwiek. Ale widać jest jakaś różnica. Czy to tylko fun factor, czy osobiste preferencje - nie wiem. Ja pióra to do kuropazurzenia używam. W kajeciku znaczy.

Na razie znalazłem coś takiego http://www.parkablogs.com/content/review-rotring-art-pen-vs-carbon-desk-pen-vs-platinum-kdp-3000andp-1000an-desk-pen

Z tego co widziałem konkretny egzemplarz artpena, to ten EF miał bliższy moim F. I cokolwiek zasmarkaną stalówkę.

Pozdrawiam

Edited by fichu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...