Skocz do zawartości

Naboje Pelikan Edelstein


Nikita

Polecane posty

Sheaffer ma inny typ nabojów i na 100% nie będą pasować. Natomiast do piór na naboje typu international (w tym Visconti) Edelstein będą pasować. Poniżej wklejam link do bloga na którym zostało podane zestawienie "jakie naboje do jakiego pióra". 

 

http://pioromaniak.blogspot.com/2013/01/blog-post.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Mała uwaga - te naboje mają jedną średnicę na całej długości, przez co nie wejdą do pióra, którego korpus się zwęża - przetestowałem to np. na Parkerze 45 (naboje Parkera są lekko zwężone na końcu). Zresztą podobnie jest chyba np. z nabojami Watermana.

Trzeba wtedy brać krótkie, z tym że Edelstein nie występuje w takim rozmiarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga - te naboje mają jedną średnicę na całej długości, przez co nie wejdą do pióra, którego korpus się zwęża - przetestowałem to np. na Parkerze 45 (naboje Parkera są lekko zwężone na końcu). Zresztą podobnie jest chyba np. z nabojami Watermana.

Trzeba wtedy brać krótkie, z tym że Edelstein nie występuje w takim rozmiarze.

Nie chcę być złośliwą małpą (nie obrażając małp), ale to faktycznie dziwne, że naboje Pelikana nie wchodzą do Parkerów ;)

Inna sprawa, że faktycznie. Do Watermana Experta pewnie by nie wszedł. Naboje Watermana są delikatnie zwężone na końcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złośliwą małpą (nie obrażając małp), ale to faktycznie dziwne, że naboje Pelikana nie wchodzą do Parkerów ;)

 

OK, mój błąd. Nie wiem czemu byłem święcie przekonany, że Parker też jest internacjonalny   :cry:

 

Pewnie dlatego, że używam głównie tłoczków. Ostatnio tylko kupiłem Edelsteina w nabojach dla sprawdzenia kolorków.

Edytowano przez herbatnick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...