Skocz do zawartości

Waterman Edson. Prośba o konsultację.


Eddy

Polecane posty

Witam. 

 

Jako że jestem nowym użytkownikiem i nie mam dostępu do targowiska, postanowiłem napisać tutaj. Dostałem pióra Waterman Edson chyba model taki jak w tym linku - http://www.watermansklep.pl/prod139_Waterman_Pioro_wieczne_Waterman_Edson_Blekit_Szafirowy.php#tabs1-opis. I jako, że sam piórem nie piszę noszę się z zamiarem jego sprzedaży. Jeśli chodzi o rozeznanie cenowe to w normalnych okolicznościach, skonsultowałbym się z googlem ale to pióro mimo, że nowe i nie używane ma jeden a raczej dwa małe mankamenty. A mianowicie grawerunek firmy z której je dostałem, znajdujący się po obu stronach skuwki. Dlatego też jestem ciekaw jaki wpływ owe grawerunki mogą mieć na cenę tego pióra. W związku z czym prosiłbym Was o pomoc w tej sprawie. Zastanawiałem się też czy sensowym posunięciem byłoby usunięcie ich np. u jubilera, co o tym myślicie? Celem lepszej oceny zamieszcza zdjęcia poglądowe. 

 

Pozdrawiam. 

 

 

post-3351-0-24922900-1418068786_thumb.jpg

post-3351-0-49837700-1418068789_thumb.jpg

post-3351-0-24611600-1418068793_thumb.jpg

post-3351-0-19964100-1418068797_thumb.jpg

post-3351-0-80517900-1418068800_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie są jakieś powody braku dostępu do targowiska :(

 

Szczerze mówiąc trochę zakłopotała mnie ta wypowiedź bo nie bardzo wiem co ma wnieść do tematu. Niemniej jednak jak już wcześniej napisałem: 

 

Jako że jestem nowym użytkownikiem i nie mam dostępu do targowiska, postanowiłem napisać tutaj.

 

Aby napisać w targowisku trzeba mieć 50+ postów, ale jako nowy użytkownik mogę się mylić ;)

Poza tym nie jest to ogłoszenie stricte sprzedażowe a jedynie prośba o pomoc w zagadnieniach jakie ująłem w poście #1. O targowisku zaś wspomniałem tylko dlatego, że tamten dział wydawał mi się odpowiedniejszy na tego rodzaju pytania ale skoro nie mam dostępu zamieściłem temat tutaj. Mam nadzieję, że rozwiałem już wątpliwości. 

Edytowano przez Eddy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Eddy,

 

dostałeś bardzo ciekawe pióro. Zamiast sprzedawać, spróbuj nim popisać. Zostaniesz pióromaniakiem na stałe :thumbup:.

 

Edson to jeden z najdroższych modeli Watermana. Niestety z doświadczenia jako kupujący i sprzedawca wiem, że grawer tego typu znacznie potrafi obniżyć wartość pióra. Z uwagi na sposób wykończenia skuwki jubiler raczej nie poradzi sobie z usunięciem dedykacji bez pozostawienia śladów.

 

Podstawową garść informacji o Edsonie znajdziesz w razie potrzeby także tutaj: http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/5686-warto%C5%9B%C4%87-waterman-edson-b%C5%82%C4%99kit-szafirowy-gt/?hl=edson

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale ktoś oszpecił pióro. Trochę mnie fascynuje dlaczego ludzie próbują zrobić długopis-reklamówkę z drogiego pióra. Swego czasu musiałem to w poprzedniej pracy wyperswadowywać szefowi - z trudem, ale się udało. Zamiast grawerunku poszliśmy w "wizytówkę" wsuniętą do etui.

 

Nie wiem na ile zalinkowana cena jest realna ale jak dla mnie to z tych 2500 przy zakupie z drugiej ręki robi się maksymalnie 2000 a jako, że pewnie do prezentu nie było paragonu więc nie wiem jak z ewentualną gwarancją, to jeszcze mniej. Dokładając do tego grawer jak dla mnie cena musiała by oscylować koło połowy ceny w sklepie (czyli 1000-1500) ale i tak musiałbym być akurat zainteresowany tym modelem aby za te pieniądze ten egzemplarz kupić. Oczywiście dla kogoś grawer może być o wiele mniejszym problemem a więc i cena może być dla niego inna.

 

Co do naprawy jubilerskiej to ArielN, z jego doświadczeniem, pewnie ma rację - może za to dałoby się dokupić samą skuwkę w serwisie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi! 
 
W moim przypadku zatrzymanie pióra tej klasy byłoby marnotrawstwem z tego względu, że ani nie pisze zbyt często ręcznie (wiadomo, era komputerów), ani talentu kaligraficznego jako takiego nie posiadam, ani też kolekcjonerem czy pasjonatem piór nie jestem. Lepiej żeby przysłużyło się komuś kto wie co i jak. Co do samej wymiany skuwki to może być świetny pomysł jeśli oczywiście da się ją namierzyć i będzie w rozsądnej cenie. Jeśli chodzi o gwarancję to w środku była jeszcze książeczka i dwie karteczki (Zdj. poniżej. Pod czarnym prostokątem jest pieczątka z 5-cio cyfrowym kodem) więc to chyba to. Co do benzyny ekstrakcyjnej to nie ma żadnego ryzyka, że uszkodzi poza grawerem lakier skuwki? 

post-3351-0-44629800-1418082587_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko zawsze jakieś jest, ale benzyna ekstrakcyjna jest bardzo łagodna. Bo ten napis to nie grawer, a nadruk chyba.

 

To tampodruk. Problem jednak w tym, że skuwka w Edsonie jest matowiona i bardzo mocno podatna na nawet drobne pocieranie. Proponuję podchodzić do niej jak do jajka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tampodruk. Problem jednak w tym, że skuwka w Edsonie jest matowiona i bardzo mocno podatna na nawet drobne pocieranie. Proponuję podchodzić do niej jak do jajka.

No wiadomo, że jak do jajka. Ja bym na swoim eksperymentował. Ale na własną odpowiedzialność :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję najpierw wymienić samą skuwkę, może mają w jakimś serwisie. Zobaczymy co google na to. A może ma ktoś jakiś namiar na serwis, z którego korzystał? Opcje z benzyną póki co zachowam na koniec, jak już wyczerpię resztę możliwości. 

 

PS: Czy te dokumenty jakie zamieściłem na zdjęciu w poście #7, są wystarczające do korzystania z gwarancji, orientuje się ktoś może? Czy bez "kwitka" to i bez gwarancji? 

Edytowano przez Eddy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Szkoda sprzedawać to pióro, bo to flagowiec WM. Cena nowego na Alledrogo to circa about 2400,00 zł, ale to bez grawerunków i innych "smaczków", ale za to z gwarancją i paragonem/fakturą. Tutaj raczej go nie opchniesz, chyba że za ułamek wartości. Powód jest prosty - jesteś nowiutkim nabytkiem na PWF. Nie odbierz tego personalnie, ale ja bym się nie pchał w transakcję przekraczającą 300 zł z osobą, której praktycznie nie znam. @ArielN Ci dobrze radzi - popisz, to się wciągniesz. Nawet wyłącznie do podpisywania dokumentów taki Edson to fajna sprawa.

 

2. Jeśli jednak jesteś zdeterminowany, aby się pozbyć tego cudeńka, to możesz spróbować właśnie na portalu aukcyjnym, ze wszystkimi tego konsekwencjami (pcc, prowizja, itp.). Ja bym startował od 2 tysięcy w "kup teraz" albo 1500 w licytacji. W wymianę skuwki nie wchodź, bo tylko w koszta się wpędzisz (podejrzewam, że serwis WM policzy Ci parę stówek i każe czekać ok. 3 tygodni na skuwkę). Możesz to rozważyć, jeżeli ostatecznie spróbujesz usunąć tampo przy pomocy benzyny ekstrakcyjnej, jak to radzi @piter22, i coś np. pójdzie nie tak.

 

Nawiasem mówiąc, co trzeba zrobić Avonowi, żeby dał taki gift? Wyprzedać magazyn centralny kosmetyków? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy, jak się uda rozsądnie sprzedać to dobrze, jak nie to w najgorszym wypadku będzie ładne pisadełko ;). Całkowicie rozumiem brak zaufania i nie dobieram tego personalnie, uważam to raczej za rozsądne w obecnych czasach. Jeśli jednak ktoś sprawdzony z forum byłby zainteresowany, to nie byłby problemem odbiór osobisty i ostateczna weryfikacja. Co do skuwki to jeszcze nie wiem jak sprawa wygląda, ponieważ jeszcze nie dzwoniłem. Co do gwarancji to, to co widnieje na zdjęciu w poście #7 nie jest wystarczające? Chyba firma zdaje sobie sprawę, że ich produkt może być podarunkiem i ktoś może go dostać bez paragonu/faktury. W sumie jak zadzwonię o skuwkę to się mogę spytać też o ważność gwarancji. 

 

Nawiasem mówiąc, co trzeba zrobić Avonowi, żeby dał taki gift? Wyprzedać magazyn centralny kosmetyków? :D

 

Spytałem osoby będącej prowodyrem tego całego "piórzego" zamieszania i zacytuję może: "Przejść na zasłużoną emeryturę po wielu latach ciężkiej pracy" :)

Edytowano przez Eddy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, fajny prezent na odejście ;)

 

W kwestii gwarancji - różnie to bywa z Watermanem. Ma serwis poczucie humoru w kwestii uznania lub nie uznania gwarancji. A za nową skuwkę to byś jednak wybulił nieźle i nieźle się przy tym nagimnastykował… Jak już pisałem, to flagowy model. Nawet tłoczek ma inny, niż standardowy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, jak odróżnić tampondruk od graweru laserem?...

 

U mnie są różne firmowe pisadła w Mordorze, a każde określane przez agencje, które je "zdobiły" jako laserowo grawerowane,...

 

a wygląda to bardzo, ale to bardzo podobnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, jak odróżnić tampondruk od graweru laserem?...

 

U mnie są różne firmowe pisadła w Mordorze, a każde określane przez agencje, które je "zdobiły" jako laserowo grawerowane,...

 

a wygląda to bardzo, ale to bardzo podobnie...

 

Tampodruk jest minimalnie wypukły. Grawer laserowy odrobinę wklęsły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tampodruk jest minimalnie wypukły. Grawer laserowy odrobinę wklęsły.

 

Laser na 100% nie zejdzie pod wpływem benzyny czy innego rozpuszczalnika.

Tampondruk to po prostu farba.

Trzeba by wziąć tą skuwkę do ręki i obejrzeć dokładnie. Jeśli została potraktowana laserem to jest popsuta na amen.

Tej faktury się nie wypoleruje - chyba że całą skuwkę - będzie limitka :).

 

A tak btw. ile lat ma to pióro? jeśli Avon jest w Polsce od 1992 r. ro powinno mieć ze 12 lat już.

Tyle przeleżało gdzieś, czy to świeży prezent?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...