Skocz do zawartości

Pierwsze porządne pióro oraz jak rozpoznać oryginał?


Polecane posty

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Poczułem się niejako wywołany do tablicy, to wtrącę swoje trzy grosze ;)

 

Nie jestem przekonany, czy Koleżanka będzie w pełni zadowolona ze starego Sheaffer'a. Nie zrozumcie mnie źle - sprzedałbym to pióro, w końcu po to trafiło do działu Targowisko, ale mam nieodparte wrażenie, że Koleżanka się nim mocno rozczaruje, bo jego kreska i odczucia z pisania nim diametralnie różnią się od tego, co dają współczesne pióra. Tak było kiedyś z moim pierwszym piórem vintage. Było bardzo sympatyczne, ładne, z duszą, ale…po prostu pisało inaczej, niż byłem do tego przyzwyczajony i to mi przeszkadzało. I to przeszkadzało na tyle, że zdecydowałem się odstąpić je komuś, kto potrafił docenić te jego walory, których ja nie dostrzegałem.

 

Reasumując - nie sprzedam Ci w ciemno czegoś, z czego potencjalnie będziesz niezadowolona lub czego nie będziesz w stanie używać, bo np. kreska czy twardość stalówki nie będą Ci pasowały. Chyba, że masz możliwość pojawienia się na warszawskim spotkaniu PWF w dn. 13.12.2014 r. i osobiście sprawdzisz, czy pióro Ci się podoba, czy pasuje do Twojej ręki i czy faktycznie będzie Twoim przyjacielem na kolejne lata (a ma ich już sporawo, bo to rocznik 1935).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....z praktycznego punktu widzenia potrzebuję pióra na naboje, co wyklucza kupno jakiegokolwiek pióra na atrament....

 

no to porażka  :wallbash:  :headsmack:

bo w naboju też jest atrament  :bezradny:

 

a serio bierz Pani Hemi - i się ciesz fajnym, całkiem solidnym, na naboje/konwertery piórem   :rolleyes:

Edytowano przez andreo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę boję się, że ten Hemisphere będzie dla mnie za ciężki. I ten w linku też. I w ogóle znalazłam fajne pióro, a jego stalówka jest niklowana. Chyba lepsza jest ze stali nierdzewnej? Sama już nie wiem.

Hemisphere (ani żadne WM) nie mają nierdzewnej stalówki. Chociaż tlenkiem żelaza (III) się nie pokryje, to przy zasuszaniu powstają wżery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze tego jedynego pióra dla siebie nie powinnaś kierować się jego ceną, rodzajem materiału z jakiego wykonana jest stalówka, czy możliwością zasilania go za pomocą atramentu. Przede wszystkim kiedy je zobaczysz, to jedyne i upragnione pióro, powinnaś poczuć szczególne bicie serca, które Cię przekona o słuszności Twojego wyboru.  To będzie jak mgła spowijająca pola wieczorem, jak rosa spływająca po trzcinie w letni poranek...mam nadzieję, że pomogłem...;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze tego jedynego pióra dla siebie nie powinnaś kierować się jego ceną, rodzajem materiału z jakiego wykonana jest stalówka, czy możliwością zasilania go za pomocą atramentu. Przede wszystkim kiedy je zobaczysz, to jedyne i upragnione pióro, powinnaś poczuć szczególne bicie serca, które Cię przekona o słuszności Twojego wyboru.  To będzie jak mgła spowijająca pola wieczorem, jak rosa spływająca po trzcinie w letni poranek...mam nadzieję, że pomogłem... ;)

 

Oj, kolega to chyba na wieczorku poetyckim był…  ;)

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wrocławia mam mniej więcej 100 km.

 

hej,

Waterman Hemisphera to fajny wybor, jest w miare cienkie, ladnie pisze, może nawet obejrzyj stalowke M.

popatrzyłabym na Parkery Sonety, sa i lekkie i mięciutko pisza (choć sa troszkę grubsze(body) od Watermana).

Crossy lubie, mam sentyment ale to chyba cięższe i dluzsze piora, o ile pamiętam :)

warto przejść się do jakiejś Galerii i naprawdę ze 2, 3 piora wziąć do ręki.

oczywiście te piora sa na naboje albo konwerter ale to zapewne wiesz,

powodzenia! i daj znac co kupilas :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...