Skocz do zawartości

Ładne pióro ze stalówką italic


zutka

Polecane posty

@zutka - B Pilota to ok. 0,8 mm, czyli teoretycznie mniejsze, niż 1.1 Lamy. Ja mam w Plumixie B i w 78g też B i sprawdzają się znakomicie (a piszę kratka w kratkę). Do tego stalki Pilota są jakby bardziej sprężyste - Lama to gwóźdź przy nich. Bardzo miękko i gładko suną po papierze. Atramentu podają tak akurat, w sam raz. Nie za dużo, nie za mało. Próbowałem też BB, ale to już ostra ekstrawagancja…;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m_cudny - mam Cognaca i zawiódł mnie na całej linii. Italikiem nie da się pisać codziennie - po prostu zbyt dużo atramentu daje na kartkę. Przy drobniejszym piśmie taki flamaster to dramat. Moja frustracja była tak duża, że w swoim Cognacu zapodałem OM od M400. Jeśli masz M200/M400 pod ręką, to mogę Ci pożyczyć stalkę Italic od Cognaca do testów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zupełnie inne odczucia,...

 

Italic, obliqe, stub-y oraz flexy,...

 

wszystko co wariację grubości linii daje i zwiększa cieniowanie...

 

tylko ten limit cenowy nie pozwoli ci na dużo...

 

C17ADZN.jpggWHo1U2.jpg

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m_cudny - mam Cognaca i zawiódł mnie na całej linii. Italikiem nie da się pisać codziennie - po prostu zbyt dużo atramentu daje na kartkę. Przy drobniejszym piśmie taki flamaster to dramat. Moja frustracja była tak duża, że w swoim Cognacu zapodałem OM od M400. Jeśli masz M200/M400 pod ręką, to mogę Ci pożyczyć stalkę Italic od Cognaca do testów.

Dzięki za propozycję, ale niestety nie mam jeszcze żadnego Pelikana -  to miał być mój pierwszy... Słyszałem, że te Italiki to mokre stalówki, ale nie sądziłem, że aż tak. Widać muszę się jeszcze zastanowić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam to Twoje zestawienie, jest bardzo dobre i pomocne.

Wiem, że najpoważniejszym ograniczeniem są u mnie fundusze, z drugiej strony nawet w drogich piórach wszystko zależy od grubości (tu może raczej szerokości) stalówki; więc póki co wypróbuję tańsze rozwiązania. Jeśli okaże się, że na co dzień pisze mi się dobrze takim piórem - pomyślę droższym  rozwiązaniu. Wiesz, na zasadzie "jak się nie ma, co się lubi..." 

Edytowano przez zutka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam to Twoje zestawienie, jest bardzo dobre i pomocne.

Wiem, że najpoważniejszym ograniczeniem są u mnie fundusze, z drugiej strony nawet w drogich piórach wszystko zależy od grubości (tu może raczej szerokości) stalówki; więc póki co wypróbuję tańsze rozwiązania. Jeśli okaże się, że na co dzień pisze mi się dobrze takim piórem - pomyślę droższym  rozwiązaniu. Wiesz, na zasadzie "jak się nie ma, co się lubi..." 

 

co racja, to racja... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zutka - pokażę, a i owszem. Jestem w trakcie przygotowywania zestawienia ogólnie dostępnych i relatywnie niedrogich (górna granica bólu - ok. 600 zł) stubów/italik/oblique. Tylko, cholerka, praca zawodowa mi trochę przeszkadza i przez to sprawa się wydłuża…:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zutka - pokażę, a i owszem. Jestem w trakcie przygotowywania zestawienia ogólnie dostępnych i relatywnie niedrogich (górna granica bólu - ok. 600 zł) stubów/italik/oblique. Tylko, cholerka, praca zawodowa mi trochę przeszkadza i przez to sprawa się wydłuża… :(

Na to czekają całe wsie i miasta! Ci co na polach, w halach fabrycznych i biurach, czekają z niecierpliwością :)

 

Już z góry dzięki za włożoną pracę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm…w tym momencie, skoro Lud pożąda, to jestem skłonny wykonać takową w szerszym nawet aspekcie. Ale taki projekt zasługiwałby chyba na odrębny temat i każdy chętny miałby swój wkład ;)

 

@visvamitra - Conklin - łeb urywa. U Gouletów nabyłeś, czy skądś bliżej? Bo nie ukrywam, że sam bym takowy przytulił...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zutka - a podoba Ci się Pilot MR? Jeśli tak, to bierz bez wahania, dokup sobie Plumixa B (ja mam i sobie chwalę) i…po prostu podmień stalki! To banalna operacja, a będziesz miała dzięki temu taniego stuba z doskonałymi właściwościami pisarskimi. Dlaczego Pilot MR? Ano dlatego, że chodzi na naboje/konwertery international i jest łatwiej dostępny od ręki w PL niż 78g. Do tego - jeśli B będzie za szerokie, możesz przeszczepić M-kę z Plumixa.

Mam już Piloty MR i Plumixa. MR ze stalówką italic dostanę na gwiazdkę ;), muzę tylko zamienić stalówki.?

Jak mam się do tego zabrać?

Podpowiesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...