Skocz do zawartości

PICASSO 915


kerad

Polecane posty

PICASSO 915

To duże fajne pióro. Wypatrzylem je na stronie importera, spodobał mi sie bardzo ksztalt tego pióra. Myślalem, że jest troche mniejszych rozmiarów. Musiałem jednak poczekać aż przyjade do Wrocławia. Kiedy ujrzalem to pióro to oczy o mało nie wyszły mi z orbit. Troche już chcialem mieć takie pioro i czekalem na jakąś okazje.To jednoz najładniejszych piór jakie posiadam z bardzo dobrą stalówką.

- firma – Picasso

- model – 915

- rok produkcji – chyba 2011 przynajmniej kupione w tym roku.

Pióro jest czarnego koloru, dość pokaźnych rozmiarów, wersja CT :)

Stalówka dwukolorowa, złoto srebrna ozdobiona ładnym grawerem. Obrzeża stalówki są złotego koloru, granica tworzy jednak piekne wzorki. Środek jest srebnej barwy. Nad powietrznym otworem jest złote, chyba logo firmy, szkic jakiegoś obrazu Picassa. Nad logo napis PICASSO a jeszcze nad nim jeszcze oznaczenie stalówki 18 KGP. (chyba oznaczenie jaka probą złota jest pokryta).

Sekcja zaczyna się srebrnym podwójnym ringiem z czarną linką pośrodku. Jest owalna bez żadnych płaskich powierzchni długosci ok. 2,5cm. Czarnego koloru a granice z korpusem stanowi następny srebrny ring.

Korpus czarny długość ok. 8,0cm. Cieńki ring u gory ok. 1,6cm. Przed zakończzeniem "czapeczka" zupełnie czarna. Na korpusie między dolnym a górnym pierścienim przewija się jakby szerokim slalomem siwomleczna podwojna wstęga. Nie jest biała. Patrząc na korpus pod światło, powierzchnia daje efekt jakby była posmarowana jakimś szkistym woskiem lub siwą zawiesiną, ładnie to wygląda i bardzo estetycznie.

Skuwka od dolu zaczyna sie szeroką ładną obrączką szerokości ok. 1,0cm. To prawie jak malutka metalowa koszulka osadzona na dole skuwki. Między dwoma podwojnymi, rytmicznie łączonymi cieńkimi paskami umiesczono szkic, taki sam jak na stalówce a między jego ściankami dookoła skuwki umieszczono czterolistne kwiatki lub coś podobnego. Skuwka jest czarnej barwy, juz bez tej wstęgi i woskowego efektu. Klips koloru srebrnego także ze wspomnianym wcześniej szkicem, dosyć ładny i solidnie wygladający. Zamykany na kliknięcie.

Napełnianie odbywa się przez dołączony konwerter lub wciśnięcie naboju – rozmiar uniwerslany. Działa sprawnie.

Pióro wykonane starannie, bez niedoróbek, przynajmniej ja nie zauważyłem, w dobrym stylu i eleganckie, jest poprostu śliczne.

Pisanie, tu jest mały problem na papierze gorszej jakości. Nie za często, ale lubi sobie odpocząć na ułamek sekundy, przerywa, szczególnie na początku pierwszej litery słowa. Nie występuje to już na papierach do ksero. Nie jest to jednak uciążliwe i nie zdarza sie często. Najprawdopodobniej trzeba je zalewać atramentem o większym przepływie jak Parker lub Hero kiedy mamy pisać na papierze gorszej jakości. Próbka jest napisana Scheafferem Blue-Black.

Szerokosć stalówki to M-ka a pisząc płynie po papierze. Jednak jest w niej coś co mi troszeczke nieodpowiada i nie potrafie to określić. Coś jakbym miał wrażenie i przyrównał do pisania po tłustym papierze tłustą stalówką. Jest idealna ale jednak, taka szóstka z leciutkim minusem. Ale jednak szóstka.

Jest to jednak naprawde fantastyczne pióro i godne polecenia dla ludzi o większych dłoniach lub lubiących ciężkie pióra.

Cena o ile dobrze pamiętam to jakieś 78zł. Ale mogę sie mylić.

Pozdrowionka Kerad :-)

picasso-915-czarne-1.jpg

Fotka z http://www.firma-aris.pl

Swoje niestety nie mogłem wgrać na serwer.

19203625.jpg

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to jest tańsze, tamte ze strony allegro wrocławskiego sklepu są trochę inne, nie mówię tylko o kolorze, ale o wyglądzie stalówki, wykończeniu skuwki czy fakturze sekcji.

Być może masz rację, chociaż opisane są także jako Picasso 915 - kosztują natomiast ponad 200zł - duża róznica jak na ten sam model. Tym bardziej pewnie, że kerad prawdopodobnie kupił u tego samego źródła - dobrze kombinuję? :D

kerad - przypomnij sobie proszę ile kosztowało, bo mnie tu zaczyna "zżerać", że tak tanio :):D (fajne te "buźki").

Jeśli rzeczywiście tyle co pisałeś, to warto sobie za tę różnicę w cenie zrobić wycieczkę do Wrocławia.... i wrócić biedniejszym o znacznie większą kwotę, za to z kilkoma nieplanowanymi piórami w kieszeni więcej - zamiast tego jednego. :D

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...