Skocz do zawartości

Pilot Iroshizuku Momiji czy Tsutsuji?


Matylda

Polecane posty

I stało się..jakby mi mało diamine było! Teraz zachciało mi się Iroshizuku :(.

Mój problem polega na niemożności zadecydowania, który kolor wybrać.

Kusi mnie Momiji oraz Tsutsuji niestety nie mogę znaleźć dobrego porównania tych kolorów. czy ktoś te atramenty posiada i mógłby mnie oświecić jak bardzo one się różnią? Czy warto brać te dwa kolory?

(o wszystkie moje dylematy + listę piór,które " muszę mieć bo się uduszę obwiniam Forum!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem oba jakiś czas temu, niestety z braku czasu (czyt. lenistwa) nie dawałem jeszcze recenzji (choć może Momiji jest gdzieś na forum?).

 

Ale do rzeczy:

Momiji to bardzo ładna czerwień, nie ucieka w inne odcienie. Parametry ma dobre. Na papierze ksero (przy F) schnie ok. 5-7 s.

Tsutsuji to odcień czerwieni wpadającej w róż, by nie nazwać tego koloru różanym. Parametry również dobre. Na papierze ksero (przy F) schnie ok. 5 s.

 

Czy warto wybrać oba? Jeśli masz pieniążki na oba, to kupuj śmiało.

Niestety nie gustuję w czerwieniach i ja bym ich nie kupił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc :).

W takim razie zdecyduję się na oba, mam dosyć szarugi za oknem (typowo angielska pogoda powróciła do mojego miasta) i stąd moja zachcianka na coś kolorowego :).

W koszyku czekją na mnie jeszcze 4 kolory tej firmy więc to koniec dylematów ale mam nadzieję,że sobie z nimi poradzę sama ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej nie sprawdzaj, bo na jednej butelce R&K się nie skończy. ;)

  

Momiji:

 

9maOEz.jpg

 

Tsutsuji:

 

S5YT88.jpg

 

Solferino

 

OZHGcM.jpg

Jakby to powiedzieć...wszystkie mi się podobają !

Tego się właśnie obawiałam,że jak zerknę na R&K to będe musiała kilka dołożyć do listy...

I jak tu żyć ja się pytam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tych atramentów osobiście, ale wszystkie dostępne w sieci zdjęcia próbek pisma atramentami Momiji i Tsutsuji udowadniają, że są to atramenty różowe - Momiji ma tylko "cieplejszy" odcień różu. Solferino natomiast to według mnie odpowiednik Iroshizuku Yama-budo (najładniejszy według mnie z całej trójki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było kolorowo, żeby pomieścić atramenty, musiałem skompaktować aparaty fotograficzne, papiery światłoczułe, magazynki do rzutnika i inne.

O nie, nie! Żadnych książek kompaktować nie będę!

Może ewentualnie coś podwieszę pod sufitem, wywalę 90% ubrań.. Coś poświęcić trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostaje mi nic innego jak kupić wszystkie ;).

Tylko gdzie ja je pomiedzczę?

 

nie bój... zmieścisz...

 

ja mam coś takiego w Mordorze,...

 

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/4958-ink-drawer/?hl=%2Bink+%2Bdrawer

 

zdjęcia ciut nieaktualne, doszły jeszcze dwie szuflady,...

 

a kompaktować zawartości się nie udało gdyż to czekolady rożnej maści były,...

 

musiałem ją zutylizować,...  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bój... zmieścisz...

 

ja mam coś takiego w Mordorze,...

 

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/4958-ink-drawer/?hl=%2Bink+%2Bdrawer

 

zdjęcia ciut nieaktualne, doszły jeszcze dwie szuflady,...

 

a kompaktować zawartości się nie udało gdyż to czekolady rożnej maści były,...

 

musiałem ją zutylizować,...  :D

Aj..,

Pilot Iroshizuku..Pelikan Amber (leci do mnie !)..Montblanc, no ja się zakochałam !

I widzę zapachowe J Herbin ! Jak się sprawdzają? (intensywnie myślę o zakupie rouge rose stąd pytanie)

A pomiędzy J Herbin i Sailor to cóż to za cudo?

Ale o czekoladzie cicho sza !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj..,

Pilot Iroshizuku..Pelikan Amber (leci do mnie !)..Montblanc, no ja się zakochałam !

I widzę zapachowe J Herbin ! Jak się sprawdzają? (intensywnie myślę o zakupie rouge rose stąd pytanie)

A pomiędzy J Herbin i Sailor to cóż to za cudo?

Ale o czekoladzie cicho sza !

 

No to tak systematyczne jak przy badaniu psychiatrycznym...

 

Herbiny - sprawdzają się dobrze, napisany list, wsadzony w kopertę i wysłany,...

 

jeśli tylko adresat szanował swój narząd przed otrzymaniem przesyłki to spokojnie ulotność piękna pozna...

 

Natomiast pomiędzy, nie przytrzaśnięte, callifolio parkują,... na razie sześciopak, który w kółko graniaste się nie składa,...

 

także skorzystałem z okazji i poprzez zamówienie falangowe dożynające zapasy eliksirów, do oktagonu dążę, który prawie kołem będzie...

 

i znów więcej miejsca trza będzie wyasygnować lub koleżance z zarządzania biurem do nóżek paść... :D

 

aby przydział szufladek zwiększyła...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym mieć komu do nóżek padać o przydział szafek.

Z niemocy zaczęłam z nienawiścią spoglądać na szafę z ubraniami i zastanawiam się jak usunąć dziadostwo, no bo na co komu ubrania ja się pytam (skórzane buty + kurtka + dżinsy i wiecej do szczęścia nie trzeba) skoro na miejscu szafy można jakąś półeczkę skonstruować.

Już znalazłam kilka ciekawych callifolio - aż zerknę czy są dostępne w UK.

Kurczę...czy TO jest zaraźliwe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...