Skocz do zawartości

Jinhao 250 - o, to też dobre!


zmechu

Polecane posty

Witajcie!

 

Po bardzo miłym zaskoczeniu jakością pióra Jinhao X750 (http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/6086-jinhao-x750-deluxe/) nabrałem smaku na kolejne produkty spod znaku Smoka. I znów jestem bardzo mile zaskoczony.

 

W cenie kilku dolarów (z przesyłką gratis) otrzymujemy bardzo solidne pióro, które bez kompleksów można położyć obok piór tzw. firmowych.

 

Pióro w całości metalowe łącznie z sekcją, z pozłacanymi ozdobnikami na skuwce i korpusie, metalowymi gwintami a całość w żywicy/lakierze w kolorze... barwa ciemniejsza niż Junhao X450, tutaj bardziej trafna byłaby nazwy: ciemny burgund, wpadający wręcz w brunatny. Dodatkowo barwa nie jest jednolita, przypomina formę deseniu z elementami bordowym i wiśniowym. Jestem facetem, trudno mi opisać te subtelne zmiany :-) Na zdjęciu sprzedawcy miałem wrażenie, że jest czarny. Zdjęcia tego niestety nie oddają, ale barwa jest bardzo soczysta, lekko opalizująca, przyjemnie komponuje się z blaskiem złota. Powierzchnia pióra gładka, chłodnawa, przyjemna w dotyku.

 

PC074976.JPG

 

Skuwka tradycyjna, bez nowoczesnych szaleństw. Na szerokiej złotej opasce wytłoczona nazwa firmy, model i chińskie znaczki - nie rzucają się w oczy, widoczne z bardzo bliska. Zaciska się "na klik", dość mocno i zdecydowanie, liczę że z czasem się wyrobi i będzie działać delikatniej. Dodatkowo, obydwa zakończenia skuwki to czarna żywica (a może jednak czarny twardy plastik?), przez co środek pióra to paleta złoto-brunatno-czarnych barw.

 

PC074977.JPG

 

PC074979.JPG

 

Zakończenie korpusu - złoty kapturek - również perwersji. Po prostu ładne i eleganckie, mam nadzieję że się nie wytrze.

 

PC074978.JPG

 

Sekcja metalowa, karbowana, w kolorze aluminium. W przeciwieństwie do Jinhao X450 nie jest profilowana, jak się by nie chwyciło to dobrze leży w palcach.

 

PC074980.JPG

 

Stalówka według opisu pozłacana, z nazwą firmy i ornamentem. Dwubarwna. 

 

PC074982.JPG

 

PC074983.JPG

 

Zasilanie nabojami lub z tłoczka, ja dostałem z tłoczkiem w zestawie. Bezproblemowe.

 

PC074984.JPG

 

Pióro pisze grubo, choć cieniej niż X450. Czyli tak jak lubię :-) Załadowane niebieskim Hero startuje od strzału.

250.jpg

Pióro raczej dla facetów, waży 36 gramów, więc raczej z tych cięższych.

 

Na zdjęciu poniżej moje nowe nabytki dla porównania wielkości, od lewej Hero 529, Hero 369, Jinhao X750, Jinhao 250 i Jinhao X450.

 

all.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...