Skocz do zawartości

Pelikan 520 NN


konis

Polecane posty

Pięć dni temu w dziale " Jakie pióro dziś kupiłeś", napisałem że leci do mnie Pelikan 520 NN.

No i dziś doleciał... :)

W "pelikanowskiej biblii" znalazłem odpowiednią tabelkę dla tego modelu.

Podano w niej : nazwę, rodzaj i kolor wykończenia, okres produkcji i charakterystyczny szczegół pozwalający na identyfikację modelu. Oto ta tabelka.

e3110bf91165370e.jpg

Kilka zdjęć piórka.

e704afd8fb5e0cc7.jpg

6112dc57209a5831.jpg

7aea281cf1bf88d2.jpg

d1e0627d2c7cda66.jpg

3df7bec98701de21.jpg

18e97fce7b9e651f.jpg

Kiepsko to widać, ale stalówka jest oznaczono literką M.

172ec875c9661fd8.jpg

Charakterystyczny symbol kotwicy na spodzie klipsa o którym napisano w tabelce, a przy okazji szczyt skuwki z firmowym logo.

f333ce908a71ee91.jpg

I najważniejszy dla mnie atrybut pióra. Można nim pisać i to wielką radością i przyjemnością  :)

31512cf47b464077.jpg

zdrówka

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już musiał rozebrać, posprawdzać, doszukać szczegółów :mosking:  a taki ładny jest w całości

 Pelikan 520 NN  to znaczy (No Name) :mosking:    Pozdrawiam

Jakbyś kupił pióro od faceta który handluje "mydłem i powidłem" i na aukcji prezentuje pióro w taki sposób :

5665924419021138.jpg

Na dodatek za cenę ponad 200 euro, to też byś najpierw sprawdził co kupiłeś :P

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie nie wiem na co.... Ja lazurowego Duofolda to kupilem na aukcji gdzie zdjęcia były około 100x albo i więcej razy gorsze niż to pokazane... Wyobraźcie sobie fotkę zrobioną starą komórką w czymś a'la ciemna piwnica... Kolor zobaczyłem tak naprawdę po wyjęciu z przesyłki, a pióro odraczało się kilka godzin bo było tak uświnione atramentem...

A to powyżej to eleganckie foto przy tamtych ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...