Jump to content

Montegrappa Lech Wałęsa


Mariusz888

Recommended Posts

"Montegrappa jest jednym z najbardziej poważanych producentów piór wiecznych na świecie. Firma ta jest znana również z prezentowania wielu edycji limitowanych – również tych niezwykle wyszukanych pod względem materiałów czy wykonania. Najnowsza kreacja poświęcona jest jednej z najbardziej charakterystycznych postaci XX wielu – znanej przede wszystkim w kraju nad Wisłą – a mianowicie Lechowi Wałęsie. Jego osoba stała się w pewnym sensie ikoną przemian jakie dokonały się w polskiej gospodarce oraz polityce. Pomimo tego, że ma on tak wielu zwolenników jak i przeciwników, nie sposób nie docenić osoby, która między innymi została laureatem pokojowej nagrody nobla, jak i została zakwalifikowana do grona „100 najważniejszych ludzi stulecia”."

 

Czytaj całość

 

montegrappa_lech_walesa_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

O ile mnie Omas bardzo się podoba, to Montegrappa nie szczególnie. Nie do końca podoba mi się kolorystyka. Ten czerwony przywodzi  mi na myśl wyścigowe motocykle lub kombinezony skoczków narciarskich a ten drugi kość słoniową. Nie podoba mi się też stylizowany na symbol solidarności napis na koszulce. Nie do końca pasuje mi tez kotwica na klipie. Nie pamiętam czasów Wałęsy, ale według mnie to pióro bardzo słabo oddaje jego historie i osobowość. A chyba trochę o to tutaj chodzi... 

Link to comment
Share on other sites

Mogli zrobić pióro Solidarności, która nie budzi kontrowersji. Co do samego pióra, to podoba mi się orzełek i kotwica, reszta wygląda tandetnie. 

Spoza polskiej perspektywy Lech Wałęsa jest człowiekiem światowej klasy, ikoną demokracji. Za to Solidarność nie wiele komukolwiek mówi. Rzuca się w oczy to, ze projektant podchodził do swojego zadania właśnie z takiego punktu. Jeżeli pióro byłoby projektowane przez Polaka, to overlay byłby pewnie wykonany ze słomy. Ja po przemyśleniach osobiście zmieniam zdanie. Gdybym miał chęć i możliwość dołączenia do swoich zbiorów pióra tej klasy, to rozważałbym ten model jako jeden z pierwszych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...