Skocz do zawartości

Pióro podaje zbyt mało atramentu


kAdi

Polecane posty

Cześć. 

 

Przyszło do mnie pióro, no-name piston filler. Jest w dobrym stanie wizualnym, tłok też przyjemnie chodzi.

Niestety jednak pióro podaje zbyt mało atramentu. Ma problemy ze startem nawet po krótkiej chwili leżenia (z zakręconą skuwką). 

Po napisaniu kilku słów/zdań zaczyna brakować atramentu, w końcu przestaje pisać. Pomaga jedynie strząchnięcie kropli, wtedy można pisać. I za chwilę ta sama sytuacja - pomaga jedynie strząchnięcie kropli atramentu.  Aha - stalka nie jest gruba, raczej cienka Fka.

 

Czy ktoś ma pomysł w czym może tkwić problem i jak mógłbym go rozwiązać?

 

Jeśli jakieś fotki mogą być przydatne to postaram się coś dołączyć

 

Dzięki za odpowiedź.

Edytowano przez kAdi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy przypominają te, które miałem w Montegrappie Snake - tam przestawało po stronie lub dwóch i właśnie przekręcenie tłoka pomagało bo wtedy dostawał więcej atramentu. Pomogło rozebranie i zmiana miejsca położenia spływaka względem stalówki (no i sam spływak jak i reszta została wyczyszczona dla pewności) - niestety było to motodą doświadczalną więc wymagało kilku prób. Ale myślę, że Twój problem może być podobny.

Edytowano przez Mariusz888
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tu jest chyba gorzej, o stronie pisania nie ma mowy. Wyjęcie spływaka ze stalką nie jest problemem, przemywałem już też sam spływak. Wrzucić je do wody na dłużej?

 

Wrzuć, daj kroplę płynu do naczyń i niech się wymoczy. Zaszkodzić nie zaszkodzi 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy nic mi nie pomogło, wsadziłem cienki skalpel (ostrze do cięcia papieru)w przecięcie stalówki i je rozszerzyłem. Nie jakoś specjalnie rozginałem, wystarczyło włożenie i wyjęcie. Pisze jak szalone.

może jakaś nierówność drobna była, albo paproszek, który mocno siedział

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy nic mi nie pomogło, wsadziłem cienki skalpel (ostrze do cięcia papieru)w przecięcie stalówki i je rozszerzyłem. Nie jakoś specjalnie rozginałem, wystarczyło włożenie i wyjęcie. Pisze jak szalone.

Moim zdaniem dość ryzykowne rozwiązanie.

Ważne że jest ok :)

Ale może rzeczywiście tylko jakiś brud  (przy okazji) poszedł w siną dal ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy przypominają te, które miałem w Montegrappie Snake - tam przestawało po stronie lub dwóch i właśnie przekręcenie tłoka pomagało bo wtedy dostawał więcej atramentu. Pomogło rozebranie i zmiana miejsca położenia spływaka względem stalówki (no i sam spływak jak i reszta została wyczyszczona dla pewności) - niestety było to motodą doświadczalną więc wymagało kilku prób. Ale myślę, że Twój problem może być podobny.

 

Miałeś racje - trochę gimnastyki to wymagało ale odpowiednie ułożenie spływaka względem stalki pomogło. Teraz pisze dobrze.

 

To był pacjent:

 

l9uRMMD.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...