Skocz do zawartości

Zakup... nazwijmy to przednią częścią pióra.


thefil9

Polecane posty

Dobry wieczór,

na początku chciałem powitać wszystkich użytkowników forum, ponieważ to mój pierwszy post tutaj.

 

A z kwestii już bardziej dotyczącej tematu - jakiś czas temu sprawiłem sobie Parkera IM, pióro wspaniale pisało zielonym atramentem, niestety pewnego felernego dnia postanowiłem podejść do tablicy, gdy wróciłem, pióro leżało sobie spokojnie na ziemi - niestety wszelkie próby odratowania stalówki spęłzły na niczym. No nic, sprawiłem sobie następnego Parkera, tym razem Urban - niestety, po całym roku szkolnym, okazało się, że zapisywanie czasami 20 stron obliczeń dziennie coś uszkodziło. Uznałem, że może spróbuje z długopisami, ale chociaż podobał mi się mój metalowy (btw. czy parker ostatnio przerzucił się na tworzywa sztuczne? Długopis kolegi, z tej samej lini, ale kilka lat młodzszy, był ewidentnie lżejszy) Urban, los uznał, że nie dla mnie długopisy - 3 razy gubiłem, za 3 razem już nikt go nie znalazł. I tutaj moje pytanie - czy istnieje możliwość zakupu... no właśnie, tutaj objawia się mój kompletny laicyzm w tej materii. Chcę zakupić tą przednią część pióra - ta która zaczyna się od stalówki, a kończy miejscem, gdzie wkłada się naboje, bez skówki, konkretnie do IM'a. I jeszcze jedno moje pytanie - czy będę mógł do tego dokupć tłoczek? Szukam tego upragnionego koloru patyny w moich notatkach, ale niestety naboje nie są w stanie sprostać moim oczekiwaniom.

 

P.S. - Mam nadzieję, że umieściłem w dobrym dziale.

 

PP.S. - Zapomniałem dodać - gdy ktokolwiek widzi moje pismo, zwykle słyszę, że niemiłosiernie bazgrzę, więc myślę, że stalowka przydałaby się jak najcieńsza.

Edytowano przez thefil9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz model GT czy CT (srebrny czy złoty)?

Tutaj masz chyba najtaniej w necie:

http://allegro.pl/stalowka-do-piora-parker-urban-im-f-fine-m-medium-i4541582205.html

Wybierasz zestaw do Parkera IM CT lub GT (w zależności od tego jaki masz model) i jeżeli chcesz cieńszą kreskę to stalówka F.

Co do tłoczka to chyba w każdym papierniczym kupisz tłoczek - z tego co wiem musi być oryginalny Parker'a. Do tego atrament i pióro odzyskuje sprawność.

Może ktoś z forum odsprzeda Ci te części, lub ewentualnie spróbuj naprawić samą stalówkę/oddaj komuś do naprawy.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dziękuję bardzo za obie odpowiedzi, jakoś nie wpadłem na tą aukcję, a w sklepach papierniczych mieli tylko same pióra. To teraz tylko znajdę szklany tloczek i gotowe.

 

Co do naprawy, to chyba udałoby mi się tylko bardziej popsuć, bo cokolwiek by o mnie powiedziec, to ostatnią rzeczą byłyby umiejętności manualne na choć przecięntnym poziomie.

Edytowano przez thefil9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, skoro wszyscy dają mi tą samą radę, to ją zastosuje. Jeśli komuś potrzebny jest taki IM, to z chęcią oddam, dziękuję też za propozycję przekazania tej sekcji :). A w takim wypadku, jakie pióro byście polecili? Na pewno będę nim mnóstwo pisał, fajnie byłoby też żeby pióro było metalowe. Budżet mam taki typowo licealny, czyli im mniej tym lepiej ;). Nie miałbym też nic przeciwko pióru które nie jest już nowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledź nasze forumowe targowisko to z pewnością trafisz na coś godnego uwagi. Ja standardowo polecam chociażby Waterman'a Graduate ze stalówką F(chyba trafiłem wyjątkowo dobry egzemplarz bo pisze mi się nim bardzo dobrze i każdemu polecam). Nie jest drogi, a imho nadaje się i do przedmiotów matematycznych i do sporządzania długich notatek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dziękuję za tak liczne propozycje, najbardziej spodobały mi się Sheaffer 300 I prelude, Waterman Graduate i Hempshire też wyglądają przyzwoicie (choć ten drugi swoje kosztuje). Ale przynajmniej mogę sobie pomarzyć o Watermanie C/F dzięki temu forum, bardzo dobrze trafiłem kierując się wyszukiwarką :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mieszkasz w Krakowie więc masz łatwy dostęp do sklepów z takimi artykułami. Wybierz sie do kilku, poproś o możliwość wypróbowania kilku piór i znajdź swój typ. Jestem zdania, że jeżeli ktoś ma do wydania ponad 100zl na pióro to lepiej kupić 2 tańsze pióra bo co 2 pióra to nie jedno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj i poczytaj opinie o Pilocie 78 g. To Japończyk i jako taki ma bardzo dobrą stalówkę, jak weźmiesz F, to będzie taka jak europejskie EF czyli cieniutko piszące. Na naboje ale często w komplecie jest konwerter (czyli niejako odpowiednik stałego tłoczka). Wydatek rzędu 50-60 pln...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybranie się do sklepu - czemu nie, tylko właściwie nie wiem gdzie - nie widziałem sklepu stricte z piórami, a w sklepach z rozbudowanymi działami papierniczymi w tym okresie trudno dopytać się o jakiąkolwiek bzdurkę, co dopiero poprosić o otwarcie gabloty z piórami celem przetestowania. 

 

Pilot 78 g przewijał się mi już kilka razy (chyba zaczynają mi się coraz bardziej podobać pióra, od kilku godzin czytam tylko o tym), ale coś w jego wyglązie mnie odstrasza, chyba gwint. Jakoś nie lubię gwintów. 

 

Baoer - no cóż, przyznaję Ci rację, kamyczki to nie moja domena. No i nie przesadzajmy z tym mężczyzną, być może jestem trochę odmienny od większości rówieśników, niemniej jednak identyfikuję się właśnie z nimi :).

 

Na razie znalazłem Sheaffer Prelude 342 (przynajmniej tak wnioskuję ze zdjęcia, w ogłoszeniu niestety konkretna nazwa oprócz producenta nie została podana) w bardzo atrakcyjnej ofercie z niespodzianką, nada się? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...