Skocz do zawartości

Waterman Charleston + etui


Thomas

Polecane posty

Witam.

 

Moje pierwsze pióro od czsów podstawówki - szmat czasu... :rolleyes:  oraz pierwszy post na forum.

Napewno dobrze znany Wam Waterman Charlston + etui, którego długo szukałem w sklepach mniej lub bardziej związanych z piórami, a  w końcu zostało zamówione w firmie kaletniczej.

 

Na tą chwilę mam dwie buteleczki atramentu watermana: brązowy i turkusowy. O ile turkus spisuje się na medal, bo pióro pisze gładko, a stalówka płynnie podaje atrament na papier, to brązowy atrament nie lubi się z moim piórem.

Po pewnym czasie pióro napełnione brązem zaczyna delikatnie przerywać w miarę upływu czasu linia atramentu na papierze robi się coraz cieńsza w końcu pióro gubi już całe litery i w końcu po kilka liter z rzędu. Pomaga na jakiś czas delikatne dokręcenie tłoczka z atramentem. Z turkusem nie ma takiego problemu.

W tej chwili czekam na brązowy atrament Iroshizuku tsukushi (płynie z Japoni za 75 zł polskich zamiast 165 zł w naszym kochanym kraju), który mam nadzieję  zastąpi waterman-owy brąz.

 

Poza tym drobnym incydentem pióro jest świetne. W mojej opinii warte każdej wydanej na nie złotówki.

 

 

YFz2bTs.jpg

 

UY8gJvw.jpg

 

gPTBlW5.jpg

 

lrPavgJ.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomóc odtłuszczenie konwertera wodą z płynem do mycia naczyń. Albo kupienie brązu od innego producenta. Brązowe atramenty lubią wytrącać osad, więc mają większą skłonność do blokowania przepływu.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące tech Charlestona - czy to tak fabrycznie jest zrobione, że ma 3 ringi złote + 4 żłobienia?

Tak na moje oko wygląda to jakby brakowało po 2 ringi z każdej strony :)

Rozumiem, że w realu pióro nie sprawia takiego wrażenia? Niestety nie miałem okazji mieć tego modelu w rękach.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romi, no on tak ma fabrycznie.

Romii,

Jak wyżej, ten typ tak ma...z tego co jużkiedyś wyczytałem na

forum to żłobienia mają nawiązywać swoją stylistyką do modelu z lat 20. Poprawcie mnie proszę jeśli coś poplątałem.

Alveryn,

Takjak pisałem wcześniej nowa flaszeczka brązu made in Japan już płynie do mnie, a

konweter odtłuszczony i zalany na nowo atramentem. Popiszę nim dzisiaj i zobaczymy jaki będzie efekt.

Dzięki za podpowiedź...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...