Jump to content

Zakręcana skuwka


Recommended Posts

Wiecie może które pióra z Szanghaju posiadają zakręcaną skuwkę? Bo niby niektóre Baoery mają coś co wygląda jak gwint na obsadce, ale czy to atrapa czy faktycznie gwint, to odpowiedzieć nie umiem. Jest niby Jinhao 2008, ale ono do najpiękniejszych nie należy.
Jak byłem we Wrocławiu w Arisie, to dowiedziałem się że nie mają w sprzedaży żadnego pióra z zakręcaną skuwką, w co mi się słabo chce wierzyć, bo to Jinhao wystawiają na Allegro.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Rittel, właśnie Baoera 79 szukałem, ale nazwy nie mogłem sobie przypomnieć.
Zaryzykowałem kupno z Chin z darmową przesyłką. Znajomi sobie chwalili i mówli że nigdy nie czekali dłużej jak 10 dni. Zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Czekałem kiedyś 4 miesiące, zazwyczaj między 2 tygodnie do miesiąca idą z Chin. Lepiej wypada wysyłka z Hong Kongu - stamtąd faktycznie potrafi przyjść w tydzień.Tylko raz wysłany przedmiot w ogóle nie dotarł - na kilkanaście zakupów.

Link to comment
Share on other sites

wszystko zależy od tego jak chińczyk wysyła, jeżeli idzie airmail, to rzeczywiście kilka dni. Ale jeżeli standardowo to paczka płynie do nas statkiem, co zajmuje trochę czasu. Do mnie rekordowo szło około pół roku - zdążyłem dawno zapomnieć o sprawie i nawet dostałem zwrot gotówki od gościa ;) 

Link to comment
Share on other sites

(...) i nawet dostałem zwrot gotówki od gościa ;)

Ja zamawiałem laptopa z Chin. Raz nie przeszedł przez urząd celny (jakichś norm europejskich nie spełniał), a zamawiałem u polskiego sprzedawcy. Sprzedawca cofnął kasiorę, a paczka wróciła do jakiegoś chińczyka. No trudno, myślałem, straciłem 50zł za przesyłkę..., ale po ok. połowie roku znalazłem w skrzynce awizo. Idę na pocztę, a tam co? Mój laptop! Chińczyk chyba z automatu wysłał jeszcze raz, żeby tym razem przeszło i nie wiedział że nikt już tego nie chciał.

Dobrze się stało, bo ten sprzęt to taki rozbudowany kalkulator, kupiony do robienia notatek i w sumie do tego się nadaje.

Edited by comodsuda
Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję że wyrobią się w miesiąc, bo 1 wrześna jadę do Szwajcarii, więc może być problem z odbiorem. Kosztowało mnie 16zł, więc nawet jeśli nie dojdzie i kasa przepadnie to nie będzie tragedii. Piwo potrafię droższe kupować.
Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dziku

Jak zamawialem w Chinach akcesoria foto to zwykle w około 3 tygodnie dochodziły. Raz dłużej na cle (którego zresztą nie pobrano) sprzęt został, bo celnicy nie wiedzieli co jest w paczce i jak to zakwalifikować. Musiałem przetłumaczyć list przewozowy z angileskiego (nie kupowałem na firmę więc moje tłumaczenie wystarczyło) a potem jeszcze zadzwoniłem i wyjaśniłem co to jest - bo dalej nie wiedzieli...

Z piórem nie powinno być problemu - celnik powinien się zorientowac do czego służy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...