Skocz do zawartości

Przeróbki w piórze "fleksującym"


zutka

Polecane posty

Nie mam jeszcze prawdziwego flexa,ale znalazłam w domu jakieś pióro, które daje pewną wariację w grubości linii.Problem polega na tym, że pióro często przerywa. Nie jest to raczej kwestia przepływu atramentu, bo przy pisaniu stalówką"do góry nogami" wszystko jest tak, jak trzeba. Przy "normalnym" pisaniu jest już gorzej, niezależnie od tego, czy piszę piórem z naciskiem czy bez.

Pobawiłabym się chętnie w pisanie takim semi-flexem, ale komfort pisania jest fatalny. Co z tym można zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pióro dostałam sto lat temu,ale od początku przerywało. Docisnęłam stalówkę maksymalnie do spływaka - nie widziałam luzu,ale tak na wszelki wypadek. Zobaczę, co się będzie działo.

Zauważyłam, że pióro nie przerywa od razu,ale po kilku minutach pisania - sprawdzę je po dociśnięciu, może coś się zmieni.

 

Sprawdziłam: po dociśnięciu stalówki do spływaka pióro nie przerywa, pisze bardzo mokro, ale po mocniejszym dociskaniu w celu uzyskania grubszej linii znów stalówka się oddala i pióro przerywa. Mam wrażenie, że przez moje eksperymenty zniszczę to pióro, ale może przy okazji nauczę się czegoś.

dzięki :)

Edytowano przez zutka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...