Jump to content

pióro Diplomat


Recommended Posts

Pytanie do posiadaczy pióra jak i do znawców co mogą przybliżyć informacje o marce jaki o swoim odczuciu w użytkowaniu. Interesuje mnie też historia samego loga, ponieważ mam zestaw diplomat classic colection i logo zbliżone jest do krzyżyka i to mnie właśnie zastanwia. Jak opanuje metode wstawiana zdjęć będzię to moja pierwsza recenzja pióra i długopisu co jest w zestawie o pięknym ciemnozielonym marmurku.

Link to comment
Share on other sites

czołem!

a nie jest to przypadkiem rok 1922? czyli rok założenia firmy?

jeśli chodzi o logo, to ten krzyż maltański z dodatkowymi promieniami jest starym logo. nowe logo to nadal krzyż z promieniami, tyle że ramiona krzyża wyglądają jak kropelki. pewnie, żeby nie drażnić muślimów. kiedy nowe logo zastąpiło stare? nie wiem, szukałem i nie znalazłem.

s tego co wyguglałem, to classic collection pojawił się w latach '80.

 

jest też classic collection z trzema paskami, co prawda długopis, ale...: http://www.ebay.com/itm/Diplomat-Classic-Collection-Ballpoint-Pen-/191034038835?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c7a841a33

 

a tu pióro, też jak mnie się wydaje z paskami na klipsie: http://www.ebay.com/itm/nos-1980-vintage-fountain-pen-DIPLOMAT-quill-tip-/201100138269?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2ed280971d

 

podejrzewam, że po zmianie logo na plumki, zrezygnowali z pasków na klipsach. musiałbym poddusić obywatela ze sklepu z piórami, ale że strasznie mi nie po drodze do centrum Rzeszy, więc nic nie obiecuję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...