Skocz do zawartości

Nakaya Writer Portable Black Urushi


Polecane posty

Jutro będę zamawiał to pióro.

Poproszę o kilka porad.

Po pierwsze - buylux.pl. Czy znacie ten sklep? Jakieś opinie?

Po drugie, mam problem z atramentem. Tłoczek i kałamarz czy naboje?

Tłoczek daje większe pole do popisu i chyba większy wybór atramentów, naboje - są "bardziej czyste" i wygodniejsze.

Czy tylko mnie denerwuje brudna stalówka po tankowaniu pióra?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tłoczek albo o naboje - kwestia gustu i wygody. Ja wolę tłoczek, jak w Pelikanie M215, Sailorze Realo czy chociażby Reformie 1745. A tam, gdzie mam naboje preferuję konwerter, chyba, że można włożyć większy nabój napełniany strzykawką. A brudną stalówkę zwyczajnie wycieram ręcznikiem papierowym. A jestem sknerą, więc najpierw po napełnieniu upuszczam trzy krople i dokręcam pokrętło, przez co na stalówce i w spływaku zostają tylko resztki. Wycieram ręcznikiem papierowym albo chusteczką i jest git.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu kupowalem zegarek z Holandii. Chcialem go kupic u producenta w Niemczech, ale przewalutowanie okazalo sie drozsze niz marza hurtownika z Holandii, ktoremu placilem w polskim banku. Do tego strona hurtownika byla po polsku, a ze mam juz swoje lata i z jezykami jestem na bakier, to wole je chyba zamowic tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BuyLux jest sprawdzonym sklepem. Sprowadzał dla znajomych kilka piór. Oczywiście czas oczekiwania jest znacznie dłuższy niż 45 dni. Na niektóre modele czeka się 6 miesięcy. Przez BuyLux o dziwo jest taniej niż bezpośrednio ze strony Nakayi. A już na pewno taniej, jeśli doliczy się VAT. Zadzwoń do sklepu i wypytaj o szczegóły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep jak najbardziej w porządku kupowałem u nich i Platinum i Nakaye.

A jednak cię skusiła ta Nakaya ;)

Pamiętaj jeszcze odnośnie naboi że są inne niż europejskie i nie kupując konwertera będziesz skazany na ten standard.

Edytowano przez Kitek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Jakie są Wasze odczucia po użytkowaniu tego pióra, a w szczególności stalówki (jaką piszecie).

  Co do sklepu BuyLux- swego czasu, przed kilku laty zainteresowałem się żywo piórami, poczytałem to i owo odkrywając przy okazji, że istnieje coś więcej niż W i P. Jako, że Nakaya pokochałem od pierwszego wejrzenia ( a w Polsce nie były one dostępne), obdzwoniłem sklepy z zapytaniem, czy takowego nie mogą sprowadzić- wszyscy odmówili, jedynie właściciel BuyLux, który nie znał tej marki obiecał, że zobaczy co da się zrobić. Uważałem sprawę za przegraną, a pióra pozostawały w sferze marzeń. Jakież było moje zdziwienie, gdy po kilku miesiącach zobaczyłem je w ofercie BL, a właściciel poinformował mnie, że jest przedstawicielem Nakaya na Polskę. I tak stałem się szczęśliwym posiadaczem Writer Portable Kurotamenuri Urushi (F) i to w dodatku lefthand.  Sami oceńcie zatem sklep.

Edytowano przez operculum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... ja mam z nimi sprawę bo podobno Nakaya wprowadza nowe stalówki na rynek z napisem NAKAYA a nie NAKATA jak dawniej, a na ich stronie nie ma na ten temat wzmianki co jest na minus. 

Jeżeli tak się stanie, zostanę szczęśliwym posiadaczem stalówki zabytkowej, co tylko zwiększy wartość mego pióra :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę zamawiał to pióro.

Poproszę o kilka porad.

Po pierwsze - buylux.pl. Czy znacie ten sklep? Jakieś opinie?

Po drugie, mam problem z atramentem. Tłoczek i kałamarz czy naboje?

Tłoczek daje większe pole do popisu i chyba większy wybór atramentów, naboje - są "bardziej czyste" i wygodniejsze.

Czy tylko mnie denerwuje brudna stalówka po tankowaniu pióra?

Ja w buylux kupowałem oba moje platinum i z tego co wiem to z tamtąd pochodzi darowany mi niedawno Conway, nigdy nie miałem zastrzeżeń do sklepu, a jak pytałem o Nakayę to myślę, ze dostałem rzetelną odpowiedź, że to musi potrwać min 3 miesiące zwłaszcza przy dopasowywanej stalówce...

A No i atramenty sailor z tamtąd mam... :)

Konwerter i atrament,...

Taka ma rada... :)

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak się stanie, zostanę szczęśliwym posiadaczem stalówki zabytkowej, co tylko zwiększy wartość mego pióra :-)

 

Pewnie tak będzie bo NAKAYA jest z tego co wiem od 1999 zatem pokuszę się o gratulacje dla wszystkich co maja NAKATA wyryte na stalówce   :)

Edytowano przez peterek_primosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...