Skocz do zawartości

Zakup Namiki/Sailora


Polecane posty

Witam serdecznie,

 

od dobrych 2 tygodni krąży mi po głowie zakup pióra Namiki (któreś z kolekcji Nippon Art), w związku z czym mam parę pytań. Skąd najlepiej kupować Namiki, co o nich sądzicie, czy są warte ceny, wreszcie jakie są wrażenia z użytkowania? Jak wypadają w porównaniu do Sailorów (np. 1911 Maki-e) i dlaczego Sailory, mając w zasadzie więcej zdobień, są tańsze od Namiki? Kwestia prestiżu marki, czy jakości zdobień?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i wszelkie wskazówki, Pióromaniacy :)!

Edytowano przez Zergonyac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najlepiej na ebayu, u któregoś ze sprawdzonych sprzedawców (Engeika?)

2. Nie są warte ceny. Każde pióro pokryte urushi z automatu kosztuje ok. 4 razy więcej, niż jego niepomalowany odpowiednik. Drogo, jak za (najczęściej) landszafcik odrysowany z szablonu. Ale z drugiej strony, warto. :P Uśredniając, Pilot ma miększe stalówki, niż Sailor. Te Sailory, które mam, są za to gładsze i (znów uśredniając) dają cieńszą linię. Ale to kwestia egzemplarza.

3. "Tanie" Sailory maki-e bazują w na modelach plastikowych 1911. Namiki (przynajmniej te droższe) - na ebonitowych wariacjach na temat serii Custom. Jakość zdobień to w obu przypadkach kwestia konkretnego artysty. Jeśli dobrze kojarzę, wykończenie jest zlecane zewnętrznym pracowniom.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w zakupie! Uważaj tylko na sprzedawców na ebay'u bo nie wszyscy są uczciwi. Z Engeiką są ostatnio problemy. Czytałem na FPN, że wystawia pióra, których nie ma i na dostawę trzeba czekać tygodniami. Ostatnio na forum o Engeice pisała jedna z użytkowniczek, która była niezadowolona z zakupionego Sailora: Sailor Srailor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w zakupie! Uważaj tylko na sprzedawców na ebay'u bo nie wszyscy są uczciwi. Z Engeiką są ostatnio problemy. Czytałem na FPN, że wystawia pióra, których nie ma i na dostawę trzeba czekać tygodniami. Ostatnio na forum o Engeice pisała jedna z użytkowniczek, która była niezadowolona z zakupionego Sailora: Sailor Srailor.

 Coś faktycznie dzieje się z Engeiką zamówiłem u nich ostatnio dwa pióra Namiki Pilot, było to 10.03.

Jedno zostało wysłane dopiero wczoraj na na drugie mam czekać do 12 dni z powodu braku na stanie.

Jak dotrą to zobaczymy jak z jakością towaru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...