Skocz do zawartości

Nowy Pelikan Maki-E Seaside


michalop

Polecane posty

Pelikan przedstawił nowy model z serii Maki-E - tym razem nosi nazwę "Seaside" i jest dekorowany przez Shozo Nakamurę. Inspiracją był  znany drzeworyt Katsushik`iego Hokusai  (odmieniać?) "Wielka fala Kanagawy"

 

 

800px-The_Great_Wave_off_Kanagawa.jpg

 

 

 

 

Szczegóły na : http://fpgeeks.com/2014/03/pelikan-maki-e-seaside-limited-edition-fountain-pen/  skąd też pożyczyłem zdjęcie.

 

Limitowany do 88 egzemplarzy model M1000 powędruje bez wątpienia, pomimo wynoszącej 3500$ ceny, szybko w ręce odpowiednio zdeterminowanych kolekcjonerów.

 

Mnie się podoba. Drzeworyt jeszcze bardziej.

 

 

 

 

Pelikan-Maki-e-Seaside-Limited-Edition-F

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Narażę się wielu zapewne, ale wtrącę swoje trzy grosze. Ja jakoś nie czuję fascynacji maki-e. Rozumiem, że to super technika zdobnicza kultywowana przez super artystów przy wykorzystaniu niebotycznie drogich materiałów, ale pióra tak zdobione wydają mi się przeładowane. W moich oczach mają przez to taki trochę bazarowo-odpustowy wygląd. Pół biedy, jeśli pióro jest od początku do końca zaprojektowane pod maki-e. Wtedy to jeszcze wygląda w miarę spójnie. Ale Pelikan i maki-e? Oj, nie za bardzo mi podchodzi... tak trochę na siłę zrobiona kombinacja...

 

Ale nie wątpię, że się rozejdzie na pniu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...