Skocz do zawartości

Jakie pióro ze stalówką F lub SF


reer

Polecane posty

Witam,

niestety dzisiaj stała się rzecz straszna. Uszkodziłem swojego Faber Castella. Stalówka została w skuwce. Po wyciągnięciu jej niestety już nie nadawała się do niczego. Niestety naprawa chyba nie jest zbyt opłacalna, dlatego proszę o poradę bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników o polecenie jakiegoś modelu. Zależy mi na czymś cienko piszącym, raczej większym i cięższym modelu, najlepiej na europejskie shorty. Do dziś miałem Faber Castell Basic i było to pióro dla mnie prawie idealne. Zakres cenowy powiedzmy do 250 zł (+/-). Wiem, że na społeczność tego forum zawsze można liczyć, a odpowiedzi i podpowiedzi zawsze są trafne.

Pozdrawiam,
Kamil

Edytowano przez reer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie np, Faber Castell Loom? :)

Sheaffer Prelude, mimo że nie na uniwersalne naboje, ale jeśli miałbyś tłoczek w zestawie, to czemu by nie? :)

Sheaffer Gift 300

Lamy Studio

Picasso 905 (na stronie firmy Aris przejrzyj ich inne oferty, ten model jest np. w wykończeniu czarno-srebrnym i cienko pisze)

a dla picu bardziej Jinhao 999, wagowo spełnia Twoje standardy aż nadto, ale niestety stalówka już eMka ;) 

dobra, z tym 999 to się nabija ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Ann. piter22 zaoferował mi pomoc z Basiciem (dzięki bardzo za odzew  :)) ale zainteresowałem się jeszcze proponowanym Loom (pewnie też je kupię nawet jeśli uda się naprawić Basica) i pojawia się kolejne pytanie ode mnie, jak wypadają w porównaniu w tym modelu stalówki Fi EF. W Basicu Fka była wg mnie naprawdę niezła ale EF też mnie bardzo kusi, tylko obawiam się żeby nie była zbyt wymagająca przy codziennym użytku przy robieniu notatek na uczelni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ogólnie pozytywne. Jest lżejsze i krótsze niż Basic więc będę się musiał delikatnie przestawić ;) piter mnie niestety zasmucił wiadomością kilka dni temu, że nie do końca uda się naprawić mojego Basica. Mam nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości uda mi się poszerzyć moją kolekcję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...