Skocz do zawartości

reer

Użytkownicy
  • Ilość treści

    12
  • Rejestracja

  • Ostatnio

O reer

  • Urodziny 11.05.1990

Profile Information

  • Płeć
    Male

reer's Achievements

XXF

XXF (1/6)

  1. reer

    pH atramentu

    Z tą niejednorodnością nie byłbym do końca pewien Nie wiem jakie dokładnie stale się stosuje na stalówki jednakże wszędzie podają jako "stal szlachetną". Ogólnie raczej nie funkcjonuje taka nazwa w branży. Mówi się raczej o stalach odpornych na korozję / stalach nierdzewiejących / stalach nierdzewnych (jak zwał tak zwał). Jak dla mnie odpowiedniejszą nazwą jest stale trudno rdzewiejące. Takie stale zazwyczaj mają dużo chromu w swoim składzie (powyżej 10,5%) który na powierzchni tworzy monowarstwę tlenku chromu, która jest szczelna i uniemożliwia utlenianie się materiału rodzimego pod nią. Z tą niejednorodnością masz rację ale nie w przypadku stali "szlachetnych". (teraz zgaduję) Wydaje mi się, że jony chloru moa po prostu wpływać na niszczenie warstewki tlenku chromu i przez to stal zaczyna korodować (warstwy tlenku żelaza nie są szczelne dlatego korozja może propagować.
  2. Ogólnie pozytywne. Jest lżejsze i krótsze niż Basic więc będę się musiał delikatnie przestawić piter mnie niestety zasmucił wiadomością kilka dni temu, że nie do końca uda się naprawić mojego Basica. Mam nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości uda mi się poszerzyć moją kolekcję
  3. Chciałem się pochwalić dzisiaj przybył do mnie kurierem Faber Castell Loom EF
  4. Już z piter22 rozmawiałem
  5. Co to wiedzy o materiałach na stalówki to jeszcze się nie orientowałem w temacie ale na pewno szybko to nadrobię, ew. podpytam moich mentorów na uczelni. Jedno co na pierwszy rzut oka zwróciło moją uwagę, to to że wszędzie jeśli jest opis o stalowych stalówkach to piszą, że są ze stali szlachetnej. Nie istnieje coś takiego jak stal szlachetna, a jedynie ew. stal nierdzewiejąca tudzież trudnordzewiejąca. Są to zazwyczaj stale z dużą zawartością chromu czy niklu. Ale co do bardziej szczegółowej wiedzy to postaram się jak najszybciej dowiedzieć. Jak na razie nie miałem fenomenalnej kolekcji. W liceum używałem Parkera Reflex i muszę przyznać, że całkiem przyjemnie i miękko się nim pisało, niestety dokonał już swojego żywota. Teraz mam Faber Castell Basic, choć i to pióro niestety na razie jest w rozsypce (mam nadzieję, że ożyje znów) ze stalówką F i muszę przyznać, że jak dla mnie jest fenomenalne, ciężkie, masywne (czuje się je w ręce). Co do przyszłych planów to pewnie najszybciej będzie to Faber Castell Loom tylko waham się pomiędzy F a EF. Też tak słyszałem. Dziewczyna kumpla studiuje geologię to mogę j ą podpytać co i jak
  6. Chciałbym oficjalnie przywitać ze społecznością forum, która zawsze w razie potrzeby mi pomaga. Także napiszę coś o sobie. Mam na imię Kamil. Aktualnie jestem studentem ostatniego roku kierunku Inżynieria Materiałowa ze specjalnością Stale i Stopy Specjalne AGH (mam nadzieję, że za niedługo będę miał przyjemność przedstawić się Wam jako doktorant tego kierunku). Nie mogę niestety pochwalić się ani szczególnie wielką wiedzą na temat piór wiecznych (jestem początkujący w temacie ale bardzo nim zafascynowany), ani dużą ich kolekcją. Z mojej strony zawsze mogę pomóc w zakresie metaloznawstwa (jeżeli ktokolwiek kiedykolwiek by potrzebował dowiedzieć się coś więcej na ten temat). Jestem też w stanie pomóc w zakresie coraz bardziej popularnych ostatnio e-papierosów (pracuję dorywczo w sklepie z e-papierosami) i wydaje mi się, że z tego tematu mam dość dobrą wiedzę. Pozdrawiam wszystkich.
  7. Wielkie dzięki Ann. piter22 zaoferował mi pomoc z Basiciem (dzięki bardzo za odzew ) ale zainteresowałem się jeszcze proponowanym Loom (pewnie też je kupię nawet jeśli uda się naprawić Basica) i pojawia się kolejne pytanie ode mnie, jak wypadają w porównaniu w tym modelu stalówki Fi EF. W Basicu Fka była wg mnie naprawdę niezła ale EF też mnie bardzo kusi, tylko obawiam się żeby nie była zbyt wymagająca przy codziennym użytku przy robieniu notatek na uczelni.
  8. Jeżeli mogę prosić jednak o jakieś propozycję modeli w razie gdyby nie udało się uratować Fabera?
  9. Witam, niestety dzisiaj stała się rzecz straszna. Uszkodziłem swojego Faber Castella. Stalówka została w skuwce. Po wyciągnięciu jej niestety już nie nadawała się do niczego. Niestety naprawa chyba nie jest zbyt opłacalna, dlatego proszę o poradę bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników o polecenie jakiegoś modelu. Zależy mi na czymś cienko piszącym, raczej większym i cięższym modelu, najlepiej na europejskie shorty. Do dziś miałem Faber Castell Basic i było to pióro dla mnie prawie idealne. Zakres cenowy powiedzmy do 250 zł (+/-). Wiem, że na społeczność tego forum zawsze można liczyć, a odpowiedzi i podpowiedzi zawsze są trafne. Pozdrawiam, Kamil
  10. Witam po przerwie kupiłem polecone przez Ann Faber-Castell Basic metal-mat ze stalówką F. Dziękuję bardzo za polecenie tego modelu, doskonale mi się nim pisze
  11. Co do "paliwa" to jednak wolałbym coś mobilnego, żebym nie musiał cały dzień ze sobą nosić kałamarza. Czy mógłbym prosić o jakieś propozycje co do pióra do takich bojowych warunków, w cenie budżetowej lub ciut wyższej jednakże nie bardzo rujnującej kieszeń studenta W Refleksie bardzo podobała mi się krótka stalówka (dlatego myślałem o Urbanie), miękko mi się nim pisało, wygodnie leżał mi w dłoni. Szukam pióra, które będzie w miarę miękkie chociaż to nie jest główny wyznacznik w tym momencie, ważniejsze teraz dla mnie byłoby żeby linia była w miarę cienka (wygodniejsze robienia szybkich notatek na wykładach, a charakter pisma mam typowo "lekarski").
  12. Myślę czy nie kupić sobie teraz Urbana jako takiego roboczego pióra. Czy ktoś ma jakieś porównanie w pisaniu tymi dwoma piórami?
  13. Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc a samo pióro nie wiem czepu po prostu zaczęło pękać. jak wziąłem te części w ręce to plastik kruszył się w palcach.
  14. Witam, to mój pierwszy post tutaj. Szukam pomocy. W czasach szkolnych pisałem świetnym piórem Parker. Niestety uległo uszkodzeniu. Dzisiaj jakoś z nostalgii otworzyłem starą szufladę i znalazłem je. Bardzo chętnie znów bym zaczął pisać jednak pióro już do niczego się nie nadaje i dlatego chciałbym kupić znów ten model, jednakże nie wiem jaki to dokładnie. Pióro miało krótką stalówkę, podobnie jak w serii Urban, jednak bez taliowania obudowy jak w tej serii. Dodaję też zdjęcie, może ułatwi identyfikację: Gumka/uchwyt jest tutaj już nieoryginalna ponieważ wcześniej uległa uszkodzeniu i w liceum wymieniłem ją na inną. Oryginalna była miękka i miała wzór w drobne karo. Jeżeli ktoś jest w stanie pomóc będę bardzo wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...