Jump to content

Obsadka na piórka


DomeN

Recommended Posts

Witajcie,

odwiedziłem dziś coś w stylu specjalistycznego sklepu papierniczego rozglądając się za piórami i znalazłem coś, co mnie zaintrygowało. Jest to obsadka na piórka w bardzo niskiej cenie i osobno można dokupić stalówki w paczce z kilkoma sztukami, również w niskiej cenie. Moje pytanie do was to, czy spotkaliście się z czymś takim? Jak to działa? Przypuszczam, że jest to zestaw do kaligrafii, jednak niektóre stalówki miały tak krótkie końce, że i może do zwykłego pisma by się nadawało. Obsadka jest z drewna i zastanawia mnie jak się to napełnia i używa. Stalówki były opisane jako stalówki do pióra na tusz.

W internecie znalazłem coś takiego http://sklep.kaligraf.eu/category/Kaligrafia-Lacinska/Obsadki,i.html Nie oddaje w pełni tej obsadki, tylko ten otwór.

Pozdrawiam, D.

Edit: Pospieszyłem się z napisaniem tematu, bo po kilku sekundach znalazłem ciekawą stronę opisującą dokładnie to co znalazłem : http://kmbelzowski.blogspot.com/2009_06_01_archive.html. Zaraz przestudiuję tę lekturę i polecam innym, którzy nie mieli z tym do czynienia ;).

Edited by Thay
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...