Jump to content

Diamine Majestic Blue

KoN`

Recommended Posts

Umieszczam swoją pierwszą recenzję. Wiem, że Majestic Blue był już kilkakrotnie wałkowany, ale wolę najpierw wysłuchać krytyki odnośnie recenzji atramentu, z którym miała styczność większa ilość osób. Potem może zabiorę się za mniej pospolite przypadki. Mam nadzieję, że okaże się przydatna.  :)

YCv1KfX.jpg

JFl4IKO.jpg

Bardzo ładna recenzja. Nie masz się czego wstydzić :P

Bardzo dobrze uchwyciłeś różnicę między Rhodią, a Polluxem. Niby gramatura ta sama, a jednak inne środki chemiczne sprawiają, że kolor zupełnie inaczej się prezentuje. To samo z wysychaniem.

Proszę zauważyć, że na Polluxie wysychanie jest ok. 10 sek., natomiast na Rhodii dwukrotnie dłużej, aż 20 sekund!

A na koniec pytanie taktyczne: czy na Polluxie zrobiłeś "mokrego palucha" czy zapomniałeś?

Pytam, bo różnica między oboma testowanymi papierami za pomocą "mokrego palucha" strasznie mnie zaciekawiła.

Edited by Akszugor

A na koniec pytanie taktyczne: czy na Polluxie zrobiłeś "mokrego palucha" czy zapomniałeś?

Pytam, bo różnica między oboma testowanymi papierami za pomocą "mokrego palucha" strasznie mnie zaciekawiła.

Właśnie zrobiłem (nawet 2 razy). Sam nie mogłem uwierzyć, że na papierze ksero rozmycie jest praktycznie zerowe. 

Czas na malkontenctwo ;) Z Majestic Blue musiałem się pożegnać w związku z koszmarnym rozmazywaniem. Piszę w większości w Oxfordach, które przechodzą często przez ręce koleżanek i kolegów - za każdym razem tekst pisany Majestic był rozmazany. Szkoda, bo na satynowanych papierach kolor jest naprawdę wyborny!

Czas na malkontenctwo ;) Z Majestic Blue musiałem się pożegnać w związku z koszmarnym rozmazywaniem. Piszę w większości w Oxfordach, które przechodzą często przez ręce koleżanek i kolegów - za każdym razem tekst pisany Majestic był rozmazany. Szkoda, bo na satynowanych papierach kolor jest naprawdę wyborny!

Dokładnie ten sam problem poruszam w recenzji. Kolor jest (jak dla mnie) genialny, jednak podczas nauki w sesji większość notatek skończyła na moich palcach... Można ewentualnie pisać na bardziej chłonnych papierach, jednak wtedy cały urok kolorystyczny zanika...

Jeśli uda się wytargować jakąś sensowną cenę przy następnym zamówieniu Akkermana, kupię Shocking Blue z nadzieją, że będzie dobrym zamiennikiem kolorystycznym, z mniejszym rozmazem.  ;)