Skocz do zawartości

Notatnik - Paperblanks Grolier Ornamentali Midi


elessar

Polecane posty

Oj jest kilka czcionek których koniecznie muszę się nauczyć ;] i ich kaligrafowanie jest o wiele mniej pracochłonne ;] ale najpierw muszę odpowiednie piórka zakupić :P

a wolisz bastardę czy teksturę?

szwabachę czy frakturę?

plastik czy tekturę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, może jestem przewrażliwiony, to przez ostatnie pytanie.

 

Jak narazie moje wypociny kreślę teksturą. Ale próbuję swoich sił z frakturą. :)

 

 

Przede wszystkim muszę sobie sprawić zestaw do kaligrafii z kilkoma stalówkami, dopiero się uczę i jak narazie dysponuję jednym piórem z szerokim stubem.

Może polecisz mi jakiś zestaw do kaligrafii (w rozsądnej cenie, nie jestem profesionalistą tylko nowicjuszem ;]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, może jestem przewrażliwiony, to przez ostatnie pytanie.

 

Jak narazie moje wypociny kreślę teksturą. Ale próbuję swoich sił z frakturą. :)

 

 

Przede wszystkim muszę sobie sprawić zestaw do kaligrafii z kilkoma stalówkami, dopiero się uczę i jak narazie dysponuję jednym piórem z szerokim stubem.

Może polecisz mi jakiś zestaw do kaligrafii (w rozsądnej cenie, nie jestem profesionalistą tylko nowicjuszem ;]).

 

słowo się rzekło, kobyłka u płotu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzisiaj bardzo się zawiodłem, przebrnąłem przez pierwszych kilka wkładów które mnie zachwyciły, bo papier był świetny, gładki, nie przebijał i atrament się po niem nie rozłaził.

 

Zacząłem zapisywać czwarty wkład i tu... dramat, przebija, kreska robi się dwa razy grubsza, praktycznie nie da się pisać. Po zapisaniu strony i odwróceniu kartki oczom mym ukazało się lustrzane odbicie zapisanego tekstu ;/   Myślałem, że tylko jeden wkład jest wadliwy więc sprawdziłem 4 kolejne .. i. to samo.

 

Wychodzi na to że Inekane miał rację. Przy takiej cenie coś takiego w ogóle  nie powinno się zdarzyć.

Nie odstawię notatnika, jednak będę musiał zacząć pisać długopisem lub ołowkiem, co nie daje mi takiej frajdy jak pisanie ulubionym piórem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, kompletnie zapomniałam o tym temacie i zdjęciach. Przepraszam, jakoś mi to umknęło. Najlepiej sprawdzały się Pelikany 4001, po zakupie dwóch kolejnych kolorów podtrzymuję. Mam tylko trzy kolorki Diamine ale żaden jakoś nie zgrał się z papierem, podobnie Nicponiowy Ciemnoczerwony bo ma zbyt duży przepływ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, kompletnie zapomniałam o tym temacie i zdjęciach. Przepraszam, jakoś mi to umknęło. Najlepiej sprawdzały się Pelikany 4001, po zakupie dwóch kolejnych kolorów podtrzymuję. Mam tylko trzy kolorki Diamine ale żaden jakoś nie zgrał się z papierem, podobnie Nicponiowy Ciemnoczerwony bo ma zbyt duży przepływ.

Powiem tak od początku pisałem 3 piórami : Montblanc 22, Waterman Concorde i ostatnio Pilot Plumix pióra napełniane były Watermanem black i Edelsteinem Sapphirem. Na pierwszych kilku wkładach nie miałem najmniejszego problemu z przebijaniem czy rozlewaniem atramentu. Atrament ładnie zostawał na powierzhcni papieru i po przewróceniu kartki nie było żadnych przebić. Teraz właściwie nie da się pisać piórem, porównałem sobie nawet z tym co daje papier w zeszycie za 2 zeta (80g) i tam nie przebija.

 

Efekt jest jakbym pisał po lekko wilgotnym papierze, przy czym niczym nie zalałem notatnika ani nie trzymałem w wilgotnym miejscu i  zawsze pod palcami mam plastikową podkładkę żeby nie zostawiać tłustych śladów.

 

 

 

Tak to wyglądało na pierwszych kartach, pisałem mokrym piórem ze stalówką 1.9 (plumix)- w prawym dolnym rogu trochę nad zgiętą kartką (zakładka) widać że po drugiej stronie też jest tekst ale nic nie przebija - atrament Edelstein

08d4933e49d20655c37379f6b47e2a49_1.jpg

 

 

 

A teraz mniej więcej środek notatnika (niby ten sam papier, pióro W. Concorde atrament edelstein) i efekt taki :

1c437dbd7996513edc6fd7481e573b57_1.jpg

 

 

druga strona:

37ef7fa55cddfd3ab32c01d76ca50a4c_1.jpg

Edytowano przez elessar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...