Skocz do zawartości

Pelikan Twist - marchewka


Ann_gd

Polecane posty

Odpowiedź Pelikana na Cerruti Concortio! 

 

cerruti-pioro-wieczne-contortion-nss0312

Ok, wiem wiem, podły żart, przecież Pelikan Twist nie ma klipsa ;)

 

 

Skoro już przyznałam się do trzymania tego pióra w dłoni, to chyba najwyższy czas napisać o nim małe co nieco ;)

 

Zanim zapomnę, podziękowania dla świecznika, dla misia i dla Krzysia - za dzielną krytykę zdjęć, zanim trafią do szerszej publiczności :D

 

Uwaga dla wrażliwych - na zdjęciach jest maskotka, kto nie przyzwyczajony, niech nie ogląda przy jedzeniu. 

 

1. Zamknięte pióro wygląda jak śmigło od samolotu, a dokładnie właśnie tak...

IMGP4046.JPG

 

adres strony na misiu to nie moja wina ani reklama, nie mam już innych w domu...

 

2.... otwarte, w dodatku upaprane atramentem na stalówce zaś tak

IMGP4061.JPG

 

3. Logo Pelikana na korpusie

IMGP4048.JPG

 

4.

IMGP4049.JPG

 

5. Stałówka 

IMGP4050.JPG

 

6. Spływak

IMGP4051.JPG

 

7. Bardziej spływak

IMGP4052.JPG

 

8.

IMGP4054.JPG

 

9. Ponownie logo oraz zakończenie skuwki

IMGP4055.JPG

IMGP4056.JPG

 

10. Śmigło - nie powinno się dziecku stoczyć z biurka

IMGP4058.JPG

 

11. Standardowe naboje, nie wiem, czy długie też pasują, wewnątrz korpusu widać coś na kształt prowadnic, pewnie żeby nabój się nie ruszał (ponoć korpus to nierdzewka pokryta gumowanym plastikiem)

IMGP4060.JPG

 

12. Pierwsze skręcenie po włożeniu naboju nie pozwalało mi dopasować linii, ale najpierw trzeba było użyć więcej siły i tak jak w Lamy gwinty są ułożone, aby całość trafiała na swoje miejsce i skręcała się do właściwego kształtu.

IMGP4061-vert.jpg

 

13. Diamine Sunshine Yellow, o tak! :D dobra kreska, stalówka bez zadziorów, twarda jak diabli, ale za to wytrzyma dziecięcy nacisk na zeszyt. Na korpusie nazwa producenta i ponownie logo, ale bardzo dyskretnie i elegancko umieszczone.

IMGP4065.JPG

 

 

Zanim piórko trafiło do właściwej osóbki, miałam je zmierzone, natomiast zapiski z kartką gdzieś zaginęły przy sprzątaniu... nie jest to malutkie pióro, chyba coś koło 14 cm, sekcja tak mniej więcej 10-12 mm. Waga kurczakowa. Wrażenie solidnego przy tym całym plastiku, gumowanie czuć trochę na sekcji, ale to nie jest to samo, co chociażby w F-C Basic, nie do tego stopnia. Może będzie na zdjęciach widoczny zadzior na wgłębieniu pod kciuk, musiałam zajechać pazurem albo ktoś, komu dawałam pióro do ręki w jakiś sposób je uszkodził, myślę, że całość raczej jest podatna na zarysowania.

 

Czy bym kupiła swojemu dziecku? Pewnie tak, ale najpierw dostałoby coś tańszego do zmasakrowania, jestem realistką ;)

 

wrażenia z pisania może doda od siebie obecny posiadacz pióra, a właściwie szczęśliwy tatuś posiadaczki pióra, chyba że młoda już go wzięła w obroty i rysuje ile wlezie ;)

 

wersja niebieska, o której nie wspominałam chyba, że również została przeze mnie nabyta, trafiła w inne rączki, męskie tym razem, ale na wrażenia z użytkowania trzeba jeszcze poczekać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...