Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc w identyfikacji ;) Parker Insygnia IIP


Polecane posty

Witam ;) 
Z góry uprzedzę, że jestem nowy na forum ;) 
Bardzo proszę o pomoc, otóż znalazłem w domu pióro wieczne Parker Insygnia IIP na naboje i bardzo chciałbym zaczerpnąć o nim więcej informacji.. 
Tak szukałem w google ;) Niestety nie za dużo informacji odnalazłem. Jedynie na zagranicznych stronach.. Ponoć było produkowane w latach 90-tych.. 
Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej, jeśli ktoś coś wie ;) Z jakiej " półki " jest to pióro, ile może być warte i z czym mam do czynienia ;) 
Z góry bardzo dziękuję za pomoc ;)

post-2773-0-59180700-1391448095_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ma oznaczenie III P to prawdopodobnie 1997 r., jeżeli wklikasz na ebay samo "parker insignia" to kilka aukcji wyskoczy, mniej więcej 50 $.

 

a na zdjęciu masz pół tłoczka...? czy ja już źle widzę :D

Edytowano przez Ann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Insignia produkowany był przez Parkera w latach 1996-2008. Twój pochodzi więc z początkowego okresu produkcji. 

Jeśli chodzi o miejsce w produkcji, to na pewno nie był parapet.

Najwyższe modele (w tym okresie, np, 2002) to Duofold i Sonnet, potem średnia półka, Inflection, Ellispse i Insignia, niżej Rialto, Frontier, a najniżej Reflex, Vector i Jotter. Taka jest moja ocena. Z serii Insignia ołówek i długopis, to w mojej opinii najwyższa półka. To oczywiście mój osobisty ranking.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...