Skocz do zawartości

Pilot 78G na aukcjach - oryginał


Gość

Polecane posty

Czy szanowne grono z większym doświadczeniem może podpowiedzieć, na ile prawdopodobne jest, że pióro dostępne na tej aukcji to oryginał?

Firma zacna, wygląd niewyszukany, acz miły oku. Cena przyzwoita. Te same pióra można kupić na ebay jeszcze taniej.

Link do aukcji: http://allegro.pl/pilot-78g-wysmienite-japonskie-pioro-stalowka-f-i1985420324.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janykiel,

naraziłeś mnie na wydatek w wysokości 22,50 zł! ;)

Bo właśnie dzięki Tobie trafiłem u tego samego sprzedawcy na Hero 616, identyczne jak to którym pisałem w pierwszej klasie liceum (nie powiem w którym roku :)).

Nawet kolor jest taki sam.

Mam nadzieję, że Thay nie poprosi mnie o recenzję tego hmmmm... chińskiego urządzenia udającego Parkera 51.

Pochodzenie: Chiny, Shanghai. Fabryka produkująca pióra Hero (Hero Pen Company) powstała ze znacjonalizowanej fabryki piór Parkera (Parker Shanghai Factory) i rozpoczęła najpierw montaż piór z zapasów magazynowych oryginalnych części Parkera 51 a następnie produkcję piór będących praktycznie klonami „51”. Pióra te cieszyły się ogromnym powodzeniem (cena nieporównywalnie niższa od Parkera). W Polsce HERO 616 pojawiły się na przełomie lat 40-tych i 50-tych.

Pióro to jest bardzo lekkie i wygodne w użytkowaniu. Posiada cienką, stalową stalówkę dzięki czemu doskonale służy w codziennym sporządzaniu notatek i wszelkich pism. Ponadto stalówka jest schowana w obsadce dzięki czemu nie mamy możliwości ubrudzenia rąk podczas pisania.

Pióro to nie tylko ma doskonałe walory użytkowe, ale również wygląda dostojnie i elegancko. Stalówka nie drapie, pióro się nie rozlewa – korzystanie z niego to czysta przyjemność. Model ten napełnia się za pomocą wbudowanej przezroczystej gumki/tłoczka. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i pozwala na szybkie napełnienie pióra. Wszystkie części pióra są oryginalne i jest ono nowe – nigdy nie napełniane.

Tak rekomenduje to pióro sprzedawca. No zobaczymy.

Ale jazda! To istna podróż w czasie! ;)

A jak już kupiłbym gdzieś Pelikan Brilliant Green w kałamarzu jak na zdjęciu to byłaby jazda!

post-156-0-94332900-1323454166.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że to oryginał i gratuluję zakupu. Mój model to istny Terminator. Przeszedł kilka operacji po złamaniu stalówki, tzn końcówek. Zdążyłem już wieeele razy go piłować, aby pisał cieniutko i czasami musiałem go odłożyć, bo nie miałem już sił do tego. Teraz jednak sprawnie pisze ze spiłowaną stalówką, skróconym spływakiem no i złamaniu spływaka w pół. Nie mam zielonego pojęcia jakim cudem pisze, ale najważniejsze dla mnie jest to, że działa i to bez narzekania ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wydrapać z P78G ten tandentny namalowany na złoto pierścień na skówce? tak aby nie odbarwić plastiku? Przysłuży się to wyglądowi piórka.

Cwiekoszczak,

ja kiedyś miałem podobny problem i pozbyłem się tak pięknego zdobienia polerując o czyste sukno o cienkim włóknie. Ale nie pamiętam czy ten pierścień był tak samo naniesiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam niestety "talent" do niszczenia piór. Zdążyłem zniszczyć już chyba ponad 10 piór, które na całe szczęście były głównie tanimi no name, jednak za każdym tęskniłem równie mocno. Cwiekoszczak może spróbuj jakąś substancją, która zadziała na ten pierścień i po prostu jakoś zmyje lub rozpuści. Jednak nie za silne, bo może odbarwić to miejsce. Według mnie pierścień ładnie komponuje się z resztą :lol:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się wcale nie śmieję. Mój dzisiejszy zakup (Twoim tropem) chińskiej tanioszki był chyba ostatni jeśli mówimy o zaklikiwanych piórach.

Od dłuższego czasu uśmiecha się do mnie zalotnie Parker Duofold Lucky 8 Limited Edition. Już parę razy miałem do w rękach. Urzekł mnie dwubarwnym akrylowym korpusem.

Leży mi w dłoni jak by był dopasowany no i właśnie ten gwint! Nawet mnie nie przeraża stalówka M-ka. Dostojne pióro to i dostojna kreska.

@Lena - i to właśnie byłby dla mnie najlepszy prezent pod choinkę.

Edytowano przez Rot&Baum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic nie mam :lol:

Moje ściarane oczy potrzebują takiej kreski a poza tym podoba mi się takie soczyste pisanie.

Nie kaligrafuję, piszę szybko i zdarza się, że któreś pióro nie nadąża z podawaniem.

Pisząc F-kami tęsknię za czymś grubszym. I myślę, że słowo stanie się ciałem.

O rany! I chyba jestem poetą! :) Pojechałem jakimś dziwnym rymem.

Jaki ja jestem zdolny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...