Skocz do zawartości

Pirre Paul's Sequoia


visvamitra

Polecane posty

Od dłuższego czasu chciałem popisać drewnianym piórem. Na celowniku mam wykonany z drewna kokosowca model  Ambition produkcji Faber – Castell, ale jest to pióro drogie. I ładne, niestety.

 

Uznałem, że rozsądnie będzie sprawdzić na czymś tańszym, czy drewno jako tworzywo korpusu pióra wiecznego przypadnie mi do gustu. Na eBayu natrafiłem na aukcję „tajwańczyka” wykonanego z drewna i metalu a wyprodukowanego przez firmę Pirre Paul’s będącą częścią koncernu Eastrong Co. Dodatkowo w piórze tym nie ma żadnych złoceń, co bardzo mnie ucieszyło (z paroma wyjątkami nie lubię koloru złota, wolę srebro).

 

ca92.jpg

 

afkc.jpg

 

Zalicytowałem i za niecałe 9 PLN z kosztami przesyłki stałem się właścicielem tego pióra. Nie spodziewałem się wiele, chciałem po prostu sprawdzić, jak będzie pisałem mi się piórem z drewnianym korpusem. 

Kiedy otworzyłem paczkę przeżyłem miłe zaskoczenie. Pióro to zrobiło na mnie bardzo dobre pierwsze wrażenie. Czym prędzej napełniłem je Scabiosą od Ann i zacząłem pisać. Na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Piórem pisze się bardzo dobrze i wygodnie. Drewniany korpus jest przyjemny w dotyku i dobrze układa się w mojej dłoni. To był udany zakup – piórko będzie mi służyło za woła roboczego.

 

kzp2.jpg

 

jv8e.jpg

 

oy1e.jpg

 

7xs5.jpg

 

DETEKTYW NA TROPIE

 

Na aukcji nie oznaczono producenta pióra. Jego identyfikacja nie była jednak trudna. Na konwerterze widnieje nazwa Pirre Paul’s  :ph34r:  Sprawdziłem ich produkty i szybko natrafiłem na model Wood, gdzieniegdzie opisywany również jako Sequoia. Wszystko się zgadza. W międzyczasie natrafiłem na jeszcze jeden trop. Otóż francuska firma Oberthur oferująca szeroki asortyment produktów biurowych i innych sprzedaje to pióro pod własną marką, tylko że dużo drożej. Ale do tego tematu jeszcze wrócę. 

 

WYGLĄD (7/10)

 

Pióro spodobało mi się. Warto od razu zauważyć, że bardzo przypomina HERO 395 . Korpus ma walcowaty przekrój i został wykonany z drewna o przyjemnej fakturze i w ładnym ciepłym  kolorze. Nie sądzę, żeby to była faktycznie Sekwoja, ale nie znam się na drewnie. Metalowa sekcja jest dość wąska (ale nie za wąska) i zakończona tandetnie wyglądającym plastikowym kołnierzem. Szkoda, że użyto w tym miejscu plastiku – gdyby nie on i stalówka IGP (swoją drogą jest to świetnie pisząca stalówka), można by mieć wrażenie, że obcuje się z produktem Premium. Korpus zakończony jest ozdobną metalową nasadką. Ciężka, metalowa skuwka podoba mi się – ma wyprofilowany, całkiem elegancki klips i ładne, „kopulaste” zakończenie. Pióro to zrobiło na mnie duże wrażenie. Pisze świetnie i wyglądałoby świetnie gdyby nie ten paskudny plastikowy kołnierz. W tym temacie wypowie się Mick Jagger J :

 

 

sy3o.jpg

 

 

 

KONSTRUKCJA

 

Pirre Paul’s jest w porządku. Nie w porządku jest jedynie wspomniany już plastikowy kołnierz. Jestem pewny, że za jakiś czas pojawią się między nim a sekcją luzy. Dodatkowo nie jest to konstrukcja sprzyjająca czystemu napełnianiu pióra przez konwerter i stalówkę zanurzoną w atramencie. Z drugiej strony miałem /mam dużo droższe, markowe pióra wykonane o wiele gorzej niż to pióro. W tej cenie wykonanie jest nadspodziewanie dobre.

 

Klips wygląda całkiem ładnie, ale jest bardzo sztywny i w zasadzie się nie odchyla. Można wsunąć miedzy klips a skuwkę kilka kartek papieru, ale nie będzie łatwo wsunąć go w kieszeń koszuli.

 

unmu.jpg

 

k6ge.jpg

 

STALÓWKA

 

Pióro to wyposażono w stalową stalówkę IPG w rozmiarze F/M (nie oznaczono grubości, ale pisze dość wąsko). Pisze się nią przyjemnie i miękko. Właściwie to pisze się nią lepiej niż stalówką zrecenzowanej przeze mnie niedawno dwudziestokrotnie droższej Delty Ice   :) 

 

jnd7.jpg

 

thqy.jpg

 

38i7.jpg

 

pf5y.jpg

 

 

90mk.jpg

 

 

System napełniania

 

Konwerter lub naboje. 

 

iifv.jpg

 

vz19.jpg

 

ulzz.jpg

Wymiary

 

Zamknięte: 134 mm

Otwarte: 119 mm

Długość skuwki: 48 mm

Średnica w najszerszym punkcie: 12 mm

Waga: 30 g

 

 

p2vu.jpg

 

 

 

STOSUNEK CENY DO JAKOŚCI

 

Rynkowa cena pióra to ok. 8 $. Mnie udało się wylicytować je za niecałe 9 pln. Jak już wcześniej wspomniałem pióro to sprzedaje jako swój produkt francuska firma Oberthur. Dokładnie ten model, z tą samą stalówką, tym samym klipsem, plastikowym kołnierzem, ale z grawerem Oberthur na ringu kosztuje już ok. 100 PLN (no dobra, dodają jeszcze drewniany stojaczek).

 

1put.jpg

http://www.ebay.pl/itm/Oberthur-Sequoia-Wood-Chrome-Trim-Medium-Fountain-Pen-with-Stand-/321276512311?pt=UK_Home_Garden_PensPencils_WritingEquipment_SM&hash=item4acd928837&_uhb=1

 

Jeśli więc chcecie mieć „markowe” pióro bez graweru, polecam Pirre Paula. Zresztą, polecam je w ogóle bo w tej cenie będzie to udany zakup. Dla zainteresowanych zamieszczę link do sprzedającego, który wystawia to pióro na eBayu i u którego sprzedaje się ono przeważnie za grosze.

 

PRÓBKA PISMA (atrament to SCABIOSA Rohrer & Klingner, pisałem szybko i nieczytelnie. Tekst pozwoli zorientować się jak Delta zachowa się w warunkach bojowych: spotkanie, wykład, nadąrzanie za weną twórczą  ;) Mnie dopadła wena. Recenzje Pirre Paula i Delty napisałem w ciągu 20 minut, jedna po drugiej na papierze Franklin-Christoph. Pisałem naprawdę szybko.)

 

ph9u.jpg

ii8l.jpg

y4l7.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...