Skocz do zawartości

Jaki atrament i tloczek do parker jotter?


G123

Polecane posty

Z tego co wiem to jest zwykly naciagany i drugi de luxe zkrecany ale podobno nie pasuje do jottera. Na jednej stronie bylo ze nie pasuje do espirit a na innej ze nie pasuje do jotterow i vectorow...

 

są dwa tłoczki Parkerowskie - zaciągane i na śrubę, czyli wersja droższa de luxe. ewentualnie korpus Jottera uniemożliwi użytkowanie tłoczka "śrubowego", bo średnica korpusu jest za mała. trzeba sprawdzić, nie miałam Jottera w ręku. w sklepie chyba nie będzie problemu z przymierzeniem czystego tłoczka o większej pojemności do Twojego pióra, polecam organoleptycznie się przekonać i całe zajście ładnie nam tu opisać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój drogi Hrabio von A. sprawdzone - dwa tłoczki suwane, dwa Vectory i za słoik miodu na ślepo nie dało się wybrać, co do czego pasuje... naprawdę. jeden tłoczek w jednej sekcji siedział pewnie, drugi tłoczek tylko w drugiej, a wszystko spod znaku "P", takie życie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem tłoczek de luxe. Z nazwy to on jest de luxe, a reszta to plastik z kawałkiem metalu. To już lepiej prezentuje się de luze Watermana.

Ale nie o tym. Zauważyłem, że ten plastikowy, zwyczajny ładnie chwodzi w Parkera (Sonnet), a de lux nie chce. Ale od czego jest silna chłopska dłoń?!

Wcisłem go i wlizł piknie.

Nic nie pękło, nic się nie zepsuło. Widać nowa, ciasna dziurka w de luxie wymagała odrobiny rozepchnięcia (kurcze nie wiem jak to opisać, by nie wyszło zbyt dwuznacznie :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię placki [...]

Nic nie pękło, nic się nie zepsuło. Widać nowa, ciasna dziurka w de luxie wymagała odrobiny rozepchnięcia (kurcze nie wiem jak to opisać, by nie wyszło zbyt dwuznacznie :P)

To siedzi w Twojej głowie, 69% ludzi dostrzega dwuznaczności w każdym zdaniu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj w papierniczym dowiedziałem się, że zwykły kosztuje 10 zł a szklany 18 zł ale nie pasuje np do Vectora. Trochę się zdziwiłem, że mają szklane ale nie rozwijałem tematu, bo akurat ten tłoczek chciałem do Vectora. Wydawało mi się, że wersja de Luxe jest plastikowa tyle, że zakręcana i ma metalowe elementy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zwykły tłoczek nie zostaje C i w korpusie, kiedy odkręcasz pióro? jeżeli jest ok, to przypadłość mojego pióra nie jest normą i nie należy się nią przejmować, dorwę jakieś pilniczki i zrobię krzywdę w korpus od środka i będzie pięknie.

wychodzi na to, że wersji de luxe były dwie, szklana i plastikowa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co właśnie nie kupiłem tego tłoczka. Gdzieś na forum przeczytałem, że tłoczek mieści tyle atramentu co mały nabój, więc uznałem, że będę napełniał duży nabój strzykawką. Poza tym w tłoczku mi się też nie podoba, że trzeba zanurzać stalówkę w atramencie. Potem trzeba to czyścić.

 

Miałem kupować ale z ww. powodów bardziej rozsądne wydaje mi się napełnianie takim sposobem. Poza tym zawsze można sobie napełnić nabój na zapas, zamiast kupować 2 tłoczki.

Edytowano przez Zorro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zda egzamin ale nie przychodzi mi nic do głowy innego jak zamówienie otworu taśmą i włożenie do pudełka (tak na wszelki).

Co do samego Jottera to miałem go kupić zamiast Watermana ale przekonała mnie Fka i fakt, że Waterman jest na zwykłe naboje.

Jest co prawda na allegro wersja XF Jottera ale znalazłem ja tylko tam. Nawet w sklepie Parkera tego nie mają.

Edit: co masz na myśli z tym snorkelem?

Edytowano przez Zorro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaklejanie taśmą... nie wiem, jakoś mnie nie przekonuje :) tak myślę, czym by to zastąpić i przychodzi mi do głowy taka gumowa masa, którą przyklejano wydrukowane ogłoszenia u mnie w szkole do szyby drzwi wejściowych :D to nie mogła być zwykła plastelina, bo odchodziła nie brudząc niczego. poszperam po sklepach a art. biurowymi i postaram się konkretnie znaleźć ten gadżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...