Skocz do zawartości

Jaki atrament i tloczek do parker jotter?


G123

Polecane posty

zaklejanie taśmą... nie wiem, jakoś mnie nie przekonuje :) tak myślę, czym by to zastąpić i przychodzi mi do głowy taka gumowa masa, którą przyklejano wydrukowane ogłoszenia u mnie w szkole do szyby drzwi wejściowych :D to nie mogła być zwykła plastelina, bo odchodziła nie brudząc niczego. poszperam po sklepach a art. biurowymi i postaram się konkretnie znaleźć ten gadżet.

Szukasz czegoś takiego

http://architekci-sklep.pl/product_info.php?products_id=46002

Powinno być w każdym papierniczym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Odkopuję ten temat bo też miałem problem z dopasowaniem tłoczka Parkera do modelu Jotter. Jest to model popularny, może informacje przydadzą się innym osobom. Jottery używam tylko metalowe. Jak się okazuje korpusy tych piór są dostępne w dwóch wersjach (być może są jeszcze inne ale nic o tym nie wiem). W korpusie pierwszej wersji znajduje się pierścień/walec, powodujący zwężenie wnętrza korpusu. Do takich Jotterów nie pasuje ten tańszy plastikowy tłoczek. W drugim typie Jottera nie ma tego zwężenia, dzięki czemu do pióra pasują oba rodzaje tłoczków - plastikowy i De Luxe. Warto też zauważyć, że ten korpus ze zwężeniem jest ok. 3 mm dłuższy, a niecka na końcu korpusu wypełniona jest czarnym tworzywem. Obrazują to poniższe zdjęcia:

 

zul44i.jpg

242h5oz.jpg

2vxr58p.jpg

rcllr6.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...