Jump to content

blok kartek w kratkę DAN-MARK


Recommended Posts

kratki ułatwiają mi rysowanie układu współrzędnych od ręki, na kartkach bez linijek, kropek czy kratek jakoś średnio mi idzie trzymanie linii ;) przez 45 minut zajęć potrafię zabazgrać kartkę, nie wiem czy to dużo czy mało, ale dla mnie na tyle, że nie sięgam po czerpany papier, barwiony delikatnie, z lekką nutą zapachową wiosennego poranka. wystarczą kartki, które się łatwo wyrywa z bloku, nie mają dziurek do segregatora (wszystkie notatki lądują w koszulkach, a przez dziurki marnuje mi się margines możliwy do zapisania), łatwo dostępne i tanie. znalazłam w Tesco papier kancelaryjny A4, 100 sztuk, za 4,99 zł, ale obok leżał cichutko i skromnie taki niebieski blok. pamiętam go z początków studiów, wtedy trzeba było na niego wydać ze dwie złotówki a i resztę się dostawało, teraz podrożał do niebotycznej kwoty 3,49 zł ale papier jest lepszy. serio. to już nie pergamin z lekko muśniętymi kratkami, przez który panoramę Gdańska można było oglądać. jest lepiej, przyjmuje atrament zupełnie przyzwoicie i studenckie potrzeby zaspokaja.

 

do rzeczy:

blok A4, 100 kartek, w kratkę, bez marginesów, dziurek, perforacji, gramatura nie jest podana, coś jak taki zwykły papier ksero. 

 

zlb8.jpg
 
próbki pisma powstały w ten sposób, że na kartce z lewej strony zdjęcia są pierwsze próby pisania po jednej stronie (kartka jedna i ta sama) a po prawej pisałam o kratkę niżej dla sprawdzenia, czy przebija czy nie (mogłam jeszcze napisać po dwóch stronach tekst na tej samej wysokości, żeby kartka dostała z obu stron atrament, wtedy mogłaby faktycznie przebijać... dorzucę taki test później)
 
s6p9.jpg
 
dla sprawdzenia strony w powiększeniu
 
(po prawej widać kropeczki, czyli z drugiej strony na tej wysokości jest tekst pisany tym samym piórem)

43k8.jpg
 

aup8.jpg
 
starałam się bardzo łopatologicznie opisać, co tu się wydarzyło, ale chyba zaplątałam bardziej, niż to konieczne :P
 
papier mnie zaskoczył, pamiętałam, że był naprawdę podły kiedyś. bardzo miarodajny jest tu Pelikam M150 ze stalówką M, który podaje bardzo dużo atramentu i ma tendencje do strzępienia i przebijania niemal wszędzie, jak dotąd zeszyt z Pigna przyjmował go dobrze. kupiłam ten blok, właściwie to od razu 3, ponieważ moje poprzednie są na wykończeniu, pisałam w takich firmy shorewood, jednak z nimi była pewna loteria, czasem kartki były satynowo gładkie i dobrze przyjmowały atrament, czasem jedna strona była bardziej szorstka i strzępiło na niej... w dodatku perforacja słabo przebita i trudno było równo oderwać kartkę z bloku, no i te dziurki, dla mnie zbyteczne.
300_0_productGfx_741c2b2172be3439d393487

 

podsumowując, za niecałego piątaka da się mieć przyzwoity blok do notatek, ja jestem zadowolona :) liniak kreślona przez pióro nie jest pogrubiona przez chłonność papieru, kolory na żywo wyglądają, jak należy.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Guest Andrew

Papieru w tych blokach używałem lata temu, gdy bardziej przypominał papier toaletowy niż papier do pisania. Po znalezieniu tego tematu kupiłem testowo czerwony blok A5 i z niemałym zaskoczeniem przyjąłem to, jak ten papier reaguje nawet na mokre stalówki. Jest bardzo cienki, w opisie gramaturę podano 60g/m2! Przebija jedynie (i to tylko na kropkach) TWSBI ze stalówką F zalany PR DC Supershow Blue,ale stalówka w tym piórze pisze jak parkerowskie M, więc mnie to nie dziwi -_-

 

Skoro tak dobrze sobie radzi z atramentami, to uznałem, że nie będę już dalej szukał i stwierdziłem, że najlepszy stosunek cena/jakość został już osiągnięty. Szarpnąłem się więc na stosowne zapasy, aby nie okazało się, że po drodze firma znowu obniży jakość :D

A właśnie, cena (przynajmniej w moim przypadku) to było 3 zł za A4 100 kartek i 1,60 zł za A5 100 kartek + gratis dostałem długopis Parker Jotter w wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem :D

 

P1010750.JPG

Edited by iAndrew
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...