Jump to content

Paperblanks Paperblanks'owi nierówny?


Yennefer

Recommended Posts

Mam dwa notatniki tej firmy. Co znajduje się w pierwszym z nich jest już prezentowane na tym forum. Drugi leżał na półce i czekał na lepsze czasy. Doczekał się. Nie zauważyłam pomiędzy nimi różnicy dopóki nie przewróciłam kartki. Byłam w szoku. Poprzedni notes przyzwyczaił mnie do przebijania na tyle dużego że można było z dużą dokładnością powiedzieć, co jest na drugiej stronie kartki. Tłumaczyłam to sobie specyfiką rzeczy do których go używałam. Na drugim zaś przebijanie było minimalne.

 

Poniżej zamieszczam zdjęcia przodu i tyłu kartek z poszczególnymi atramentami, których używałam. W przypadku dwóch kolorów (CdA Grand Canyon, MB Black) pióra również były takie same.

 

Notatnik nr 1, Nocturnelle

h6ri.jpg
q2rp.jpg
4qd6.jpg
kf41.jpg
rae6.jpg
q7a5.jpg
jmb6.jpg
r3y5.jpg
Notatnik nr 2, Ventaglio Rosso
syya.jpg
phbx.jpg

Później wyrwałam po jednej kartce z każdego notesu i napisałam kilka słów różnymi piórami. Dopiero teraz zauważam, że papier w Ventaglio Rosso jest gładszy. W Nocturnelle poza przebijaniem i większą szorstkością widoczne jest też pogrubienie linii.

 

povm.jpg
dlfh.jpg

v7sh.jpg
me7a.jpg


 

 

Sprawdziłam, Nocturnelle jest z 2012 roku, Ventaglio Rosso z 2010.

 

Taka różnica na przestrzenie lat bardzo martwi, szczególnie że ciężko znaleźć na rynki notatniki o równie ładnych okładkach. Mam nadzieję, że z Nocturnelle trafiła ma wadliwą partię i nie jest to regułą w obecnej produkcji. Choć biorąc pod uwagę cenę tych zeszytów to nie powinno miec miejsca.

Pytanie dla posiadaczy notatników z różnych lat: jakie są wasze odczucia?
 

Edited by Yennefer
Link to comment
Share on other sites

Ja również recenzjowałam paperblanks i z tego co wiem są nawet trzy rodzaje papieru ale niestety udało mi się trafić tylko na dwa. Pierwszy to ten najcieńszy w notatnikach reporterskich, drugi standardowy, jak dla mnie również kiepski i trzeci, na pewno spotykany w tej serii japońskiej, może gdzieś jeszcze. Ten ostatni jest najgrubszy i najlepiej przyjmuje atrament.

Link to comment
Share on other sites

Ja używam notatników i kalendarzy Paperblanks od lat. Aktualnie intensywnie eksploatuję kalendarz Ventaglio Rosso Grande (kupiłem już kalendarz na rok 2014) i "zarzynam" notatnik Chopin. Wcześniej używałem wielu notatników i kalendarzy tej firmy. Od lat korzystam z 3-4 piór (stalówki M i F) oraz z wielu atramentów (głównie brązy, czasem niebieskie). Nie stwierdzam żadnego przebijania atramentu. Jest jeden wyjątek - notatnik Autumn Leaves (niesamowita okładka), gdzie faktycznie przebijał atrament. Wcześniej używałem kalendarzy i notatników Moleskine i na pewno nie wrócę do tamtej firmy. Kartki przebijały niemiłosiernie. Używam tych produktów bardzo intensywnie. Nie wykorzystuję ich do sporządzania grafiki (takiej, jak na skanach zamieszczonych powyżej). Dla mnie to narzędzia do sporządzania codziennych notatek i wpisywania terminów w kalendarzu. Jedyna wada - wysoka cena. Zalety - okładka, papier i cała reszta.

Link to comment
Share on other sites

Chyba jednak nie przeszły. Dzisiaj muszę sobie odpuścić, ale na dniach postaram się wkleić zdjęcia okładek kilku notatników i kalendarza.

 

Się chyba nie zrozumieliśmy. Mnie raczej interesował tekst pisany.

Okładki na razie sobie darujmy. Jak się zachowuje notatnik "w praniu". To mnie kręci :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...