Skocz do zawartości

Paperblanks Paperblanks'owi nierówny?


Yennefer

Polecane posty

Mam dwa notatniki tej firmy. Co znajduje się w pierwszym z nich jest już prezentowane na tym forum. Drugi leżał na półce i czekał na lepsze czasy. Doczekał się. Nie zauważyłam pomiędzy nimi różnicy dopóki nie przewróciłam kartki. Byłam w szoku. Poprzedni notes przyzwyczaił mnie do przebijania na tyle dużego że można było z dużą dokładnością powiedzieć, co jest na drugiej stronie kartki. Tłumaczyłam to sobie specyfiką rzeczy do których go używałam. Na drugim zaś przebijanie było minimalne.

 

Poniżej zamieszczam zdjęcia przodu i tyłu kartek z poszczególnymi atramentami, których używałam. W przypadku dwóch kolorów (CdA Grand Canyon, MB Black) pióra również były takie same.

 

Notatnik nr 1, Nocturnelle

h6ri.jpg
q2rp.jpg
4qd6.jpg
kf41.jpg
rae6.jpg
q7a5.jpg
jmb6.jpg
r3y5.jpg
Notatnik nr 2, Ventaglio Rosso
syya.jpg
phbx.jpg

Później wyrwałam po jednej kartce z każdego notesu i napisałam kilka słów różnymi piórami. Dopiero teraz zauważam, że papier w Ventaglio Rosso jest gładszy. W Nocturnelle poza przebijaniem i większą szorstkością widoczne jest też pogrubienie linii.

 

povm.jpg
dlfh.jpg

v7sh.jpg
me7a.jpg


 

 

Sprawdziłam, Nocturnelle jest z 2012 roku, Ventaglio Rosso z 2010.

 

Taka różnica na przestrzenie lat bardzo martwi, szczególnie że ciężko znaleźć na rynki notatniki o równie ładnych okładkach. Mam nadzieję, że z Nocturnelle trafiła ma wadliwą partię i nie jest to regułą w obecnej produkcji. Choć biorąc pod uwagę cenę tych zeszytów to nie powinno miec miejsca.

Pytanie dla posiadaczy notatników z różnych lat: jakie są wasze odczucia?




 

Edytowano przez Yennefer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również recenzjowałam paperblanks i z tego co wiem są nawet trzy rodzaje papieru ale niestety udało mi się trafić tylko na dwa. Pierwszy to ten najcieńszy w notatnikach reporterskich, drugi standardowy, jak dla mnie również kiepski i trzeci, na pewno spotykany w tej serii japońskiej, może gdzieś jeszcze. Ten ostatni jest najgrubszy i najlepiej przyjmuje atrament.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam notatników i kalendarzy Paperblanks od lat. Aktualnie intensywnie eksploatuję kalendarz Ventaglio Rosso Grande (kupiłem już kalendarz na rok 2014) i "zarzynam" notatnik Chopin. Wcześniej używałem wielu notatników i kalendarzy tej firmy. Od lat korzystam z 3-4 piór (stalówki M i F) oraz z wielu atramentów (głównie brązy, czasem niebieskie). Nie stwierdzam żadnego przebijania atramentu. Jest jeden wyjątek - notatnik Autumn Leaves (niesamowita okładka), gdzie faktycznie przebijał atrament. Wcześniej używałem kalendarzy i notatników Moleskine i na pewno nie wrócę do tamtej firmy. Kartki przebijały niemiłosiernie. Używam tych produktów bardzo intensywnie. Nie wykorzystuję ich do sporządzania grafiki (takiej, jak na skanach zamieszczonych powyżej). Dla mnie to narzędzia do sporządzania codziennych notatek i wpisywania terminów w kalendarzu. Jedyna wada - wysoka cena. Zalety - okładka, papier i cała reszta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...