Skocz do zawartości

Co to takiego? SENATOR


comodsuda

Polecane posty

Pióro to znalazłem na strychu, po moim dziadku. Musi mieć co najmniej 10 lat, a że sporo czasu przeleżało z atramentem w naboju, stalówka i spływak nie ośmieliły się wyjść z tego cało. Jednak pióro dalej całkiem nieźle pisze, stalówka lekko fleksuje i jest sucha. Może ktoś z forumowiczów powie mi o nim coś ciekawego. Może jest coś warte? Znalazłem na ebayu podobne za ok. 80zł, było napisane Vintage pen i nic więcej.

m9ty.jpg

qjde.jpg

Widzicie te odbarwienia na stalówce? To chyba nie było złoto.

6ag8.jpg

No i jeszcze małe wgniecenie.

y4f4.jpg

zwms.jpg

0rmq.jpg

Piszę nim z przyjemnością, stalówka nie drapie, ale wydaje dość głośny dźwięk szurania. Wszystkie uszczerbki na zdrowiu dają taki efekt jakbym jakimś zabytkiem pisał co w sumie dodaje mu uroku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypłukany dokładnie. Nożykiem poprawiłem spływak, ten kanalik bo byl przytkany. chyba ma być suche po prostu.

Ann - co racja to racja. Każda rysa i wgniecenie to dla mnie historia. Nowe pióra mają to do siebie że to tylko pióra.

Miałem nadzieję że ktoś wskaże mi model czy coś. Przekopałem net i tylko na ebayu znalazłem, że vintage.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak z Diplomatem, ciężko znaleźć rys historyczny i inne informacje sprzed ostatnich zmian w firmie :) mój Senator z zestawu również nie jest określony co do modelu, za to podobne zestawy można znaleźć na ebay chociażby, tylko poza nazwą firmy sprzedający nic więcej nie piszą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forumopiorach.net/viewtopic.php?f=208&t=5346

Tutaj masz troszke o tej firmie i innym modelu takim samym jaki niedawno kupiłem. Pisze też sucho ale w normie i ma stalówkę IPG ale z logiem firmy. kawal pióra chyba w wymiarach MB 149. Troszkę dla mnie duże ale nie za duże. Bardzo lekkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...