Skocz do zawartości

Pióro do 100zł (czarne)


XarduneK

Polecane posty

Witam

Z góry informuje że aktualnie piszę tzw. chińskim piórem, ale stwierdziłem ze czas zakupić coś lepszego.

Mam zamiar kupić tłoczek, bo już mam dość nabojów.

 

Myślałem nad Parkerem Urban aczkolwiek przeczytałem w jednym z wątków "daruj sobie Parkera na początek".

Poszukuje czarnego (najlepiej grubego) pióra z srebrnymi dodatkami (stalówka itd.).

Grubość pisma, raczej preferuje grubsze ale bez przesady (z tego co patrzyłem grubość +/- "Lamy F" będzie OK).

Więc co byście polecali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro lamy mi się nie podoba, wygląda jak taka zabawka.

Natomiast pióra Pilot'a jest OK, jak z tłoczkami do niego?

Na stronie producenta znalazłem informacje "Szerokość linii pisania: Medium", miał by ktoś to pióro by mógł zaprezentować (na kartce w kratkę) szerokość pisma.

 

 

 

P.S. Bardzo mi przypadło do gustu pióro "Faber-Castell E-Motion" aczkolwiek jest zdecydowanie za drogie jak na tą chwile, może kiedyś.

Edytowano przez XarduneK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tańsze, patrzę ludzie boją się polecić coś poniżej progu 100 zł (chociaż i niewiele jest). Jest np wspominany już Pilot 78G (na Allegro do kupienia za ~50zł). Prosty, plastikowy, ale nie wygląda tandetnie i pisze fenomenalnie. Sprzedawany z "gumką" (prosty konwerter "ściskowy"). Pasują tylko "pilotowskie" rozmiary. 

 

Pilot MR z tego co się orientuję jest przystosowany do europejskich standardów, więc pasuje wszystko co ma najłatwiej dostępny, klasyczny, europejski rozmiar. 

 

Tu masz fajną recenzję tego pióra (znowu, mam nadzieję, że autor mnie nie poszatkuje ;)):

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na porównaniu na zdjęciu Ci odpowiadało ;) Nie sugeruj się tak bardzo rozmiarem. Ja kupując swojego Pilota 78G kupiłem M sugerując się właśnie bardzo powyższym zdjęciem, które wkleiłem. Mam wrażenie, że pisze grubiej niż widać to na zdjęciu. Może to moje subiektywne odczucie, może wiele zależy od atramentu (Parker Quink Black to "suchy" atrament, ten który mam w piórze jest bardziej "mokry"). Kiedy to odkryłem - zasmuciłem się. Nie bardzo, bo bardzo dobrze się pisało (i pisze) tym piórem. Po prostu oczekiwałem czegoś ciut innego. Ale zastosowałem się do rady, by pisać piórem wszędzie i przy każdej okazji. I... Nie wiem. Albo to pióro się przystosowało do mnie, albo ja do niego. Ale pisze mi się nim super, jest czytelnie i jestem bardziej niż zadowolony. Mimo, że kreska jest grubsza niż się spodziewałem. Albo sam nie wiedziałem, że lubię to, co lubię? ;)

 

Jeżeli chcesz mieć 101% pewność - idź do sklepu i nim popisz chwilę. Kupując przez Internet od sklepu masz też 10 dni na zwrot bez podania przyczyny. Nawet po rozpakowaniu (sklepy czasami zasłaniają się, że po rozpakowaniu nie przyjmują - muszą przyjąć, takie jest prawo). Ale... Myślę, że faktycznie nie ma co się tak bardzo tutaj "spinać" :) Jeżeli w tej chwili spełnia Twoje oczekiwania w 90%, pozostałe 10% dopełni się samo w przeciągu tygodnia - dwóch po prostu używania. Dwie dusze też muszą mieć czas by się po prostu zgrać ;) Zwłaszcza, że jest to bardzo dobre pióro. Mam wrażenie, że u Pilota ciężko o "wtopę". Wszystkie ich wyroby trzymają bardzo wysoki poziom, niezależnie od ceny. 

 

Co do tłoczka - nie mam pewności. Najbezpieczniejsze są "uniwersalne". Te dużych marek mają często jakiś swój własny "patent" (a to zatrzask, a to coś innego). Uniwersalne to uniwersalne i jak wejście pasuje to i pasować będzie. Ale - 101% pewności nie mam, więc zostawiam tu pole do korekty dla innych użytkowników. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten "Faber Castell Basic" to ciekawa propozycja, wygląda prosto a zarazem ma coś w sobie.

Widzę ze są 3 wersje czarne "Black leather" "Black Carbon" i "Black Pearly" tak więc muszę wybrać które bardziej by mi odpowiadało.

 

To teraz wybór między Pilotem MR a "Faber Castell Basic" (te parę złoty już nie robi różnicy).

Muszę troszkę poczytać/obejrzeć i się z tymi informacjami przespać ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Murio ma rację. Pilot pisze zdecydowanie grubiej, jeśli jest zatankowany bardziej "mokrym" atramentem. Jeśli wolisz grubszą kreskę, polecam zatankować 78G ze stalką M atramentem Iroshizuku. Mają genialny przepływ i linia pisana nawet kreską F (europejskim, nie azjatyckim) wydaje się bardzo obfita. 

 

Nawiasem mówiąc, Waterman Serenity Blue też dawał podobny efekt - kolor niebrzydki i łatwa dostępność w rozsądnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie filmiki na tym kanale już widziałem, chyba się zdecyduje na tego Faber Castell'a.

Pomyśle tylko nad wykończeniem czy brać wersje Carbon czy Leather.

A stalówkę wybiorę Mke.

 

To pozostaje wybrać odpowiedni tłoczek i tusz...

 

 

Eh pióro.. a tyle z tym zachodu :D

Edytowano przez XarduneK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...