Skocz do zawartości

Diamine Meadow


visvamitra

Polecane posty

Wszytsko wskazuje na to, że w najbliższym zcasie PWF zaleje fala zieleni. Nic z tym nie można zrobić.

 

Próbkę Diamine Meadow otrzymałem od administratora forum @ArielN. Niniejszym dziękuję za bezinteresowną pomoc i szybką reakcję :) Atrament ten jakiś czas temu zrecenzował Mariusz888. Polecam tę recenzję, znajdziecie w niej piekne zdjęcia.

 

iyuh.jpg

 

 

RECENZJA:

 

Diamine Meadow to jasna zieleń, zieleńsza niż Kelly Green lub Light Green. Mnie to odpowiada. Początkowo myślałem, że jest to kolor zbyt jasny do codziennego użytku (i nie chodzi mi o różnego rodzaju normy społeczne, tylko o praktyczność), ale coraz bardziej go lubię. Barwa atramentu jest strzałem w dziesiątkę. Z drugiej strony po dwóch dniach zapchał lekko moje Haolilai 908, które poradziło sobie  z wpełzającym na stalówki Ancient Copper bez najmniejszego problemu. Trochę mnie to niepokoi, ale zrobię eksperyment. Na tydzień odłożę Haolilai do szuflady, po tygodniu otworzę ją, zrobię zdjęcie stalówki i opublikuję. Przekonam się na własnej (a właściwie haolilajowej) skórze, czy Meadow szanuje stalówki.

 

Sam kolor jest piękny, jest to zieleń orzeźwiająca, przywodzi mi na myśl kolor wiosennej trawy pokrytej rosą, tuż po wschodzie słońca; Jest to kolor świeży, polny i pozytywny w wyrazie.

 

INFORMACJE / PARAMETRY
 
Producent: Diamine
Kolor: Meadow
Opakowanie: szklana butelka o pojemności 80 ml albo plastikowa o pojemności 30 ml.
Cena: ok. 13 PLN za 30 ml; 35 za 80 ml. Zależy od tego, gdzie się kupuje. Najbardziej opłaca się bezpośrednio od Diamine.
 

Nasycenie: dobre
Przepływ: dobry
Cieniowanie: wyraźne

Jakość linii: wysoka
Osadzanie się na stalówce: zauważalne
Wpełzanie na stalówkę: nie zauważyłem, ale na FPN znalazłem takie zdjęcie Wing Sunga "załatwionego" Diamine Meadow:

 

2i0a.png

 

Źródło: http:www.fountainpennetwork.comforumindex.phptopic222750-diamine-meadow


Rozruch: natychmiastowy, mokra linia od początku
Przebijanie: zauważalne
Strzępienie: zauważalne
Wysychanie: szału nie ma   :)

 

Inne: Ten atrament jest OK, kolor spodobał mi się i podoba mi się coraz bardziej. Jest bardzo świeży.
 
 
SKANY (Pismo + cieniowanie, recenzję napisałem piórem Haolilai 908):

 

 

jubm.jpg

 

7i5z.jpg

 

fjcb.jpg

 

5ohp.jpg

 

q2u1.jpg

 

 

 

 

W weekend dorzucę zdjęcia i skan z innego skanera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...