Skocz do zawartości

Diamine Ancient Copper


visvamitra

Polecane posty

Uwielbiam ten kolor i ten atrament. Byłby moim numer jeden gdyby nie to, że wpełza na stalówkę, zatyka ją i, ogólnie rzecz ujmując, nie pomaga w konserwacji piór :)

Załączam skan arkusza testowego. Próbkę pisma z użyciem Ancient Copper można znaleźć w tej recenzji: http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/2719-baoer-507-osiem-pedzacych-koni/

ancientcopper.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Uwielbiam ten kolor. Jest to jeden z najładniejszych odcieni, jakie znam. Niestety Diamine Ancient Copper bardzo wpełza na stalówkę. BARDZO. Oto zdjęcia pióra, które napełniłem Diamine Ancient Copper i którego nie używałem przez około miesiąc.

 

Tylko dla widzów o mocnych nerwach ;)

 

ogfj.jpg

 

g8gp.jpg

 

uprn.jpg

 

Czy ktoś zna atrament o podobnym kolorze ale o mniej niszczycielskich właściwosciach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam ten kolor. Jest to jeden z najładniejszych odcieni, jakie znam. Niestety Diamine Ancient Copper bardzo wpełza na stalówkę. BARDZO. Oto zdjęcia pióra, które napełniłem Diamine Ancient Copper i którego nie używałem przez około miesiąc.

 

Tylko dla widzów o mocnych nerwach ;)

 

ogfj.jpg

 

g8gp.jpg

 

uprn.jpg

 

Czy ktoś zna atrament o podobnym kolorze ale o mniej niszczycielskich właściwosciach?

A przepraszam, czy ten... kalafior to jest atrament/pigment czy z piórem coś się stało poważniejszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie powtórzyć, dla porządku, mój wpis z bliźniaczego wątku:

Mam Diamine Rustic Brown i zatankowany nim Pilot Namiki Custom 743 od kilku miesięcy. Miewałem przerwy w pisaniu nim po 5-6 tygodni i nic niepokojącego nie zauważyłem, może mam szczęście. :) W tym pilocie jest stalówka złota więc może oddziaływanie ‘powierzchniowe’ atramentu z materiałem (konkretnym stopem) stalówki wpływa proces w rodzaju ‘krystalizacji’. Dziękuję za te recenzje bo miałem w planach zakup kolejnych kolorów Diamine, ale teraz się powstrzymam. Wiem od innych użytkowników forum, że też obserwowali podobne zachowanie tego atramentu. Przychodzi mi do głowy, że może niewielka modyfikacja parametrów atramentu (np. gliceryna, spirytus …) pomogłaby? Musiałby Nicpoń się wypowiedzieć. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacje, kombinacje, manipulacje, krystalizacje, itp, itd.

Ja za stary na to jestem. Atrament ma pisać i koniec. W kolorze, który mi odpowiada. Ma nie zasychać bez powodu, mieć odpowiedni przepływ. To ma działać.

Hahahahaha dokładnie tak, i to samo dotyczy: samochodów, komputerów i.... całej reszty :D Z drugiej strony poeksperymentowac zawsze można, to też daje 'fun' jak mówi moja córa. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...