Skocz do zawartości

Jak Wam się sprawują stalówki EF?


malwes

Polecane posty

Witajcie,

Chciałabym się zapytać, jak Wam się sprawują stalówki EF i w jakich piórach? Czy skrzypią, czy są suche - jakie ogólne wrażenia?

Pytam, gdyż zakupiłam ostatnio Pelikana M215 ze stalówką EF i w pierwszych dniach miałam wrażenie, że jest taka....bardziej "drapiąca", choć mokra, i "nie dopisywała" czasem pionowych kresek. Po kilku dniach jest już dużo lepiej, więc to może kwestia "rozpisania" się.

Natomiast nie widzę w zasadzie różnicy między jej cienkością a moją Fką w dwóch Watermanach Apostrophe, mam wręcz wrażenie, że jedna z tych F-ek jest nawet cieńsza w pisaniu. W recenzji dawałam fotki, ale może warto tu powtórzyć

A jak Wasze doświadczenia?

Pozdrawiam,

Malwes

post-129-0-95464400-1321884101.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Pelikanie M200:

- linia cienka, dająca bardziej czytelne pismo (w moim wydaniu)

- atrament podaje dość obficie, ale bez przesady

- pisze gładko, dźwięczy, ale znacznie słabiej niż F, która dawała zbyt grubą jak dla mnie linię

- stalówka dość elastyczna, namiastka fleksa, ale też w znacznie mniejszym stopniu od F-ki

To mój podstawowy roboczy zestaw.

Edytowano przez Zdzich
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thay, po Twoim poście pomyślałam sobie, że chyba ja "skrobaniem" nazywam to, co Ty "stawianiem oporu". To znaczy nie słyszę dźwięku "skrob skrob" :lol:, nic nie skrzypi, nie drapie papieru, itp - natomiast "pióro musi być dotknięte do papieru". Wiem, że to może tak dziwnie brzmi, ale tego Apostrophe'a mam tak "maślanego", że wydawało mi się, że to co czuję przy Pelikanie to jest właśnie "skrobanie" ale zdałam sobie sprawę, że Twoja nazwa oddaje bardziej istotę sprawy.

Thay - czy swoją EF-kę miałeś od razu w tym modelu pióra czy też zamawiałeś specjalnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...