Skocz do zawartości

Tani Paperblanks, Moleskine? Gdzie?


kebabożerca

Polecane posty

Paperblanks są przepiękne ale zdecydowanie nie przepadają za atramentem Waterman Blue. Innych atramentów nie próbowałam ale ten strzępił się chociaż z drugiej strony to cieniowanie... nigdy takiego nie widziałam jeśli mowa o flexowych stalówkach (waterman 515). No może tylko czasem na papierze 160g do akwareli.

 

Mam dwa, chyba różne (różnią się grubością papieru). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Paperblanks nie przebijają mimo dość cienkich kartek, ale strzępienie i grubość linii to oddzielna bajka. WM Serenity/Florida Blue to zdecydowanie nie jest ich ulubiony atrament, ale sporą rolę odgrywa tut też stalówka pióra (przy niektórych zachowują się ok, przy innych strzępią i są ogólnie nie do przyjęcia - nie rozgryzłem tu jednej, sensownej zasady). Powiem szczerze, iż spodziewałem się o wiele więcej po tak drogich notatnikach i z czystym sumieniem nie mogę polecić Paperblanks. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować w Leuchtturm albo...tanie notatniki z serii Basic z Empiku... Obydwa zdają się być bardziej "uniwersalne" jeśli chodzi o atrament/stalówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja próbowałam na jednej stalówce flex która podaje dużo atramentu i wyglądało mało ciekawie, mam też wrażenie, że Waterman F. Blue jest za rzadki jak na ten papier. Jakieś pióro za 5zł ze stalówką między F a M i atramentem no name błękitnym również kiepsko.Troszkę lepiej wypadł Pelikan M200 ze stalówką F, atrament też Florida Blue... jeśli ktoś pisze EF lub F i do tego nieco gęstszym atramentem powinien być zadowolony.

Edytowano przez Inekane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...