Skocz do zawartości

J. Herbin Bleu Myosotis


kebabożerca

Polecane posty

Nie wiem jak Wy ale mi się podobają ciepłe odcienie niebieskiego. Lekka domieszka czerwieni potrafi wprowadzić harmonię na poziomie japońskiej technologii zen ;)  Dlatego zainteresowałem się herbinowską niezapominajką. Pierwsze wrażenie nie do końca pokrywało się z oczekiwaniami. Atrament wlałem do Shaeffera Prelude ze stalówką F. Atrament wydał mi się ciemnym niebieskim, zwłaszcza na świeżo, zanim wyschnął. O wiele lepiej wypadł, kiedy zalałem nim Parkera, którego stalówka stawia solidniejszą kreskę. Kolor stał się żywszy, bledszy, zwłaszcza na papierze Oxforda. Do plusów można zaliczyć brak przebijania (na Polspeedzie nawet potrójne maźnięcie wacikiem jest ledwo ale to ledwo widoczne na drugiej stronie), świetne pośrednictwo między stalówką a papierem oraz odcień wykraczający poza błękit ale nie będący jeszcze fioletem. Będę musiał pobawić się jeszcze rozcieńczeniem i ewentualnym dodaniem kapki jakiegoś blue-blacka żeby otrzymać upragniony blady niebiesko-lekkofioletowy zafarb. 

 

Poniżej skany testu na dwóch typach papieru: wspomnianym Oxfordzie oraz typowym ksero (czerwony Polspeed). Weźcie poprawkę na błędy w wyświetlaniu kolorów przez różne monitory i panele. U mnie Polspeed jest chyba zbyt niebieski. W rzeczywistości próbki na Oxfordzie są jaśniejsze niż na ksero, posiadają za to odcień lecący bardziej w ten ze skanów Oxforda właśnie.

 

 

J.%2520Herbin%2520Bleu%2520Myosotis%2520
 

J%2520Herbin%2520Bleu%2520Myosotis%2520-

Edytowano przez ArielN
Korekta linków do zdjęć na prośbę autora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...