Skocz do zawartości

Bleu Pervenche - J. Herbin


visvamitra

Polecane posty

Odkąd sięgnąłem po Lierre Sauvage mam słabość do atramentów J. Herbina. Niedawno trafiła do mnie paczka z kilkoma atramentami, wśród nich znalazł się atrament:


 


tekh.jpg


 


Jest to bardzo przyjemny,żywy odcień niebieskiego. W paczce znajdował się również atrament Apricot De Atramentis, który nie przeżył podróży (w każdym razie nie w butelce, postanowił pozwiedzać paczkę). Widać go dość wyraźnie na etykiecie Bleu Pervenche :)


 


delr.jpg


 


x5l3.jpg


 


d7dz.jpg


 


 


 


 


INFORMACJE / PARAMETRY


 


Producent: J. Herbin


Kolor: Bleu Pervenche


Opakowanie: Szklana butelka (30 ml)


Cena: 5 $ za butelkę czyli ok. 0,53 PLN / ml. (miałem szczęście - to była wyprzedaż, normalnie jest dwukrotnie droższy)


 


Osadzanie się na stalówce – brak


Przebijanie - brak


Strzępienie – brak


Nasycenie – dobre


Przepływ – Dobry


Cieniowanie – wyraźne


Wysychanie – całkiem szybkie


 


Inne: interesujący kolor


 


Skany pisma i cieniowana:


 


dwc7.jpg


m5hg.jpg


 


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość porównania tego atramentu z jakimś turkusem, najchętniej Pelikana?

Na zdjęciach ta zabarwiona Apricotem etykietka całkiem przyjemnie wygląda, nabrała dzięki temu charakteru. Na pierwszy rzut oka myślałem że tak miała wyglądać fabrycznie.

Tak z ciekawości zapytam, masz bardzo wiele piór i w każdym znajduje się jakiś inny atrament czy masz w nich może jakąś rotację? Zastanawia mnie to bo ładną ofensywę przypuściłeś z tymi buteleczkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, piór wciąż mam więcej niż atramentów :) Z drugiej strony są pióra, którymi po prostu dobrze mi się pisze (Aurora Kona, Baoer 100) i je regularnie płuczę :) Tę recenzję napisałem nowym JInhao x750. 

 

Co do koloru - jest bardzo przyjemny i świeży, polubiłem go, ale gdybym miał wybrać tylko jeden jasny niebieski, postawiłbym na HImmelblau Standardgrapha.

 

Co do porównania - niedługo coś takiego zrobię, najpierw dla zieleni, później dla brązów i niebieskiego. Kiedy? Postaram się do końca roku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...