Skocz do zawartości

Pomoc w identyfikacji modelu pióra


Rittel

Polecane posty

Próbuję dociec jakie pióro posiadała moja matka kilkanaście lat temu. Niestety zostało zgubione lub wyrzucone (nie przypominam sobie, żebym widział je sprawne - możliwe nawet, że miało ułamaną stalówkę) - więc nie mam zdjęć. Tylko tyle, ile sam zapamiętałem. a konkretnie:

 

Pióro wyglądało jak jakiś szkolny model. Bardzo oszczędny design, korpus był dość cienkim, prostym walcem zakończonym półkoliście, prawdopodobnie tak samo jak skuwka - ale za to nie ręczę. Pióro było w kolorze jasnofioletowym - różowym, ale takim jakby mlecznym, nie był to krzykliwy, jaskrawy kolor. Stalówka przypominała tą w starszych modelach Pelikano albo w Herlitzu Exclusiv, stalowa bez pozłoty. Jeden z elementów (skuwka albo sekcja, stawiam na skuwkę) miał inny kolor niż reszta pióra - znacznie ciemniejszy, chyba fioletowy. Klips skuwki zaginął zanim zdążyłem to pióro zobaczyć. i to niestety tyle, ile pamiętam, dodam jeszcze tylko że jest duża szansa, że pióro było niemieckie. Niestety sam nie jestem w stanie znaleźć nic mądrego :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik, fullplastik to był z całą pewnością (a pierwsze pióro spośród tych trzech na zdjęciach posiada i użytkuje moja siostra, w tej właśnie wersji kolorystycznej :D). Kolor skuwki był nieco podobny do Lamy Studio a korpusu do tego droższego kuzyna Platinum Preppy.

 

Stalówka bardziej przypominała tę niż stalówki od Lamy:

3406737790_1e8172b634_z.jpg?zz=1

Ale żadnego taniego Pelikana który pasuje nie znalazłem. Z portretem spróbuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...