Jump to content

Pomoc w identyfikacji modelu pióra


Recommended Posts

Próbuję dociec jakie pióro posiadała moja matka kilkanaście lat temu. Niestety zostało zgubione lub wyrzucone (nie przypominam sobie, żebym widział je sprawne - możliwe nawet, że miało ułamaną stalówkę) - więc nie mam zdjęć. Tylko tyle, ile sam zapamiętałem. a konkretnie:

 

Pióro wyglądało jak jakiś szkolny model. Bardzo oszczędny design, korpus był dość cienkim, prostym walcem zakończonym półkoliście, prawdopodobnie tak samo jak skuwka - ale za to nie ręczę. Pióro było w kolorze jasnofioletowym - różowym, ale takim jakby mlecznym, nie był to krzykliwy, jaskrawy kolor. Stalówka przypominała tą w starszych modelach Pelikano albo w Herlitzu Exclusiv, stalowa bez pozłoty. Jeden z elementów (skuwka albo sekcja, stawiam na skuwkę) miał inny kolor niż reszta pióra - znacznie ciemniejszy, chyba fioletowy. Klips skuwki zaginął zanim zdążyłem to pióro zobaczyć. i to niestety tyle, ile pamiętam, dodam jeszcze tylko że jest duża szansa, że pióro było niemieckie. Niestety sam nie jestem w stanie znaleźć nic mądrego :/

Link to comment
Share on other sites

Plastik, fullplastik to był z całą pewnością (a pierwsze pióro spośród tych trzech na zdjęciach posiada i użytkuje moja siostra, w tej właśnie wersji kolorystycznej :D). Kolor skuwki był nieco podobny do Lamy Studio a korpusu do tego droższego kuzyna Platinum Preppy.

 

Stalówka bardziej przypominała tę niż stalówki od Lamy:

3406737790_1e8172b634_z.jpg?zz=1

Ale żadnego taniego Pelikana który pasuje nie znalazłem. Z portretem spróbuję :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...